baneris leidinys

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 2010 m. rugpjūčio viduryje Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad pasaulis iš gripo pandemijos šeštojo etapo pereina į popandeminį laikotarpį. Toks sprendimas buvo priimtas įvertinus bendrą situaciją pasaulyje ir atskirų šalių, kuriose šiuo metu registruojamas sergamumas gripu, ataskaitas.

Kaip teigia PSO vadovė M.Chan, žengimas į popandeminį periodą dar nereiškia, kad virusas A (H1N1)(vadinamasis kiaulių gripas) dingo. Remiantis praėjusių pandemijų patirtimi manoma, kad A(H1N1) virusas įgis sezoninio gripo viruso požymių ir cirkuliuos dar keletą metų. Manoma, kad popandeminiu laikotarpiu gali kilti įvairaus dydžio lokalizuotų protrūkių, rodančių pastebimą viruso A(H1N1) plitimą. Ši situacija šiuo metu stebima Naujojoje Zelandijoje, ji gali kilti ir kitose šalyse.

Naujausi tyrimai rodo, kad kai kuriose teritorijose apie 20-40 proc. populiacijos buvo užsikrėtę A(H1N1) virusu, todėl susidarė tam tikras apsauginio imuniteto lygis. Daugelyje šalių pasiektos aukštos gripo A(H1N1) vakcinacijos apimtys, ypač aukštos rizikos grupėse, kas taip pat didina kolektyvinį imunitetą.
 
Pandemijos, taip pat ir jas sukeliantys virusai, yra nenuspėjami. Taip pat ir ankstyvasis popandeminis laikotarpis. Labai svarbu ir toliau išlikti budriems.

Remiantis turima informacija ir ankstesnių pandemijų patirtimi, tikėtina, kad virusas ir toliau sukels sunkios formos susirgimus, ypač jauniems žmonėms, bent jau ankstyvuoju popandeminiu laikotarpiu.

Pandemijos metu buvo nedidelė dalis asmenų, ypač jaunų ir sveikų, kurie susirgo sunkia pirmine virusine pneumonija. Ją ypač sunku gydyti. Tai sezoninių epidemijų metu nėra būdinga. Nežinoma, ar tokių ligos atvejų bus ir popandeminiu laikotarpiu.

Mūsų rajone praėjusiais metais nuo pandeminio gripo sukeltų komplikacijų mirė du žmonės.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos