Pasaulis perėjo į popandeminį laikotarpį

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 2010 m. rugpjūčio viduryje Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad pasaulis iš gripo pandemijos šeštojo etapo pereina į popandeminį laikotarpį. Toks sprendimas buvo priimtas įvertinus bendrą situaciją pasaulyje ir atskirų šalių, kuriose šiuo metu registruojamas sergamumas gripu, ataskaitas.

Kaip teigia PSO vadovė M.Chan, žengimas į popandeminį periodą dar nereiškia, kad virusas A (H1N1)(vadinamasis kiaulių gripas) dingo. Remiantis praėjusių pandemijų patirtimi manoma, kad A(H1N1) virusas įgis sezoninio gripo viruso požymių ir cirkuliuos dar keletą metų. Manoma, kad popandeminiu laikotarpiu gali kilti įvairaus dydžio lokalizuotų protrūkių, rodančių pastebimą viruso A(H1N1) plitimą. Ši situacija šiuo metu stebima Naujojoje Zelandijoje, ji gali kilti ir kitose šalyse.

Naujausi tyrimai rodo, kad kai kuriose teritorijose apie 20-40 proc. populiacijos buvo užsikrėtę A(H1N1) virusu, todėl susidarė tam tikras apsauginio imuniteto lygis. Daugelyje šalių pasiektos aukštos gripo A(H1N1) vakcinacijos apimtys, ypač aukštos rizikos grupėse, kas taip pat didina kolektyvinį imunitetą.
 
Pandemijos, taip pat ir jas sukeliantys virusai, yra nenuspėjami. Taip pat ir ankstyvasis popandeminis laikotarpis. Labai svarbu ir toliau išlikti budriems.

Remiantis turima informacija ir ankstesnių pandemijų patirtimi, tikėtina, kad virusas ir toliau sukels sunkios formos susirgimus, ypač jauniems žmonėms, bent jau ankstyvuoju popandeminiu laikotarpiu.

Pandemijos metu buvo nedidelė dalis asmenų, ypač jaunų ir sveikų, kurie susirgo sunkia pirmine virusine pneumonija. Ją ypač sunku gydyti. Tai sezoninių epidemijų metu nėra būdinga. Nežinoma, ar tokių ligos atvejų bus ir popandeminiu laikotarpiu.

Mūsų rajone praėjusiais metais nuo pandeminio gripo sukeltų komplikacijų mirė du žmonės.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.