baneris leidinys

slaugos_skyriusŠakių ligoninėje įgyvendinant ES finansuojamą projektą buvo žengtas pirmasis žingsnis projekto įgyvendinimo pabaigos link. Pirmadienį duris atvėrė naujai sutvarkytas ir dar dažais kvepiantis Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius.

Nuotr. Patalpas pašventinęs vikaras A. Lukoševičius džiaugėsi, kad ligoniai bus gydomi jaukesnėse palatose, tačiau ir linkėjo, kad skyriuje būtų kuo mažiau sunkių ligonių.

Įgyvendinant daugiau nei 3 mln. litų vertės ES projektą „Ambulatorinių, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtra ir stacionarinių paslaugų optimizavimas“ Šakių ligoninėje bus rekonstruota dalis Konsultacinės poliklinikos, jau įpusėję darbai Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje, netrukus prasidės remontas Chirurgijos skyriaus patalpose. Artimiausiu metu duris atvers ir naujas rentgeno kabinetas su naujausia bei šiuolaikiškiausia įranga.

Pirmasis žingsnis projekto įgyvendinimo pabaigos link buvo žengtas praėjusį pirmadienį. Oficialiai duris atvėrė po beveik keturių mėnesių darbo visiškai rekonstruotos Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus patalpos. Jau kitą dieną į skyrių turėjo būti keliami ligoniai, kurie visą tą laiką, kol buvo tvarkomos patalpos, kartu su skyriaus personalu bei reikiama įranga buvo perkelti į buvusias Akušerijos ir ginekologijos skyriaus patalpas.
 
Dabar ligoniai bus slaugomi daug jaukesnėse, šviesesnėse patalpose, skyriuje įrengtos ir dvi palatos ypač sunkiems pacientams, įsigyta naujos įrangos, baldų. Be to, rekonstravus patalpas, jos pritaikytos neįgaliesiems su rateliais. Pertvarkius patalpas, buvusiame bufete įrengta pora kabinetų skyriaus administracijai. Kad patalpos kaip diena nuo nakties skiriasi nuo buvusiųjų, galima nesunkiai palyginti, nes Reanimacijos skyriaus patalpos bei ta dalis Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus link, remontuojama nebuvo.

Kaip aiškino vyriausiasis ligoninės gydytojas A. Klimaitis, atsinaujinusiame skyriuje bus teikiama ir paliatyvioji slauga, kuri yra gana naujas žingsnis ne tik Šakiuose, bet ir Lietuvoje. Tai tokia slauga, kai nebėra medicininių išgydymo galimybių, tačiau ja siekiama suteikti geriausią įmanomą gyvenimo kokybę pacientui ir šeimai bei, kiek tai įmanoma, apsaugoti pacientą nuo skausmo.

Svarbiausia, kad savivaldybei prie projekto įgyvendinimo nereikėjo ir nereikės prisidėti nė cento. Projektas buvo parengtas ir patvirtintas ligoninės iniciatyva bei kruopštaus darbo dėka.

Atidaryme dalyvavo ir simbolinę juostelę kartu su vyriausiuoju gydytoju Algirdu Klimaičiu perkirpo rajono meras Juozas Bertašius, patalpas pašventino Šakių bažnyčios vikaras Arminas Lukoševičius. Sveikinimus skyriaus atidarymo proga skyrė ir Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Rima Laukaitienė. „Džiaugiuosi, kad kaimynai atsinaujina, kad čia dirba ypač profesionalus personalas. Be to, žinau, kiek jėgų kainuoja tokių projektų įgyvendinimas, tad labai nuoširdžiai sveikinu ir jūsų vadovą, pasiekus puikių rezultatų,“, - kalbėjo R. Laukaitienė.   

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos