Tarėsi, kaip kovoti su rūkymu

Praėjusią savaitę tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Aušros Pavydienės iniciatyva savivaldybėje suorganizuotas tarpinstitucinis pasitarimas dėl prevencinių priemonių prieš moksleivių rūkymą, mat daugėja administracinių nusižengimų, susijusių su tabako, tabako gaminių rūkymu ir jų laikymu ugdymo įstaigų teritorijose.
 
Susirinkime dalyvavo Šakių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Šakių „Varpo“ mokyklos administracijos, Šakių r. policijos komisariato, Visuomenės sveikatos biuro, Marijampolės apskrities Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai. Informuojama, kad susirinkimo metu buvo aptariamos galimos prevencinės priemonės, svarstoma, kokios jos gali būti taikomos, siekiant efektyvesnės prevencijos mažinant moksleivių rūkymą. Pastebėtos problemos dėl įstatyminių vaikų atstovų abejingumo ir pareigų nevykdymo savo nepilnamečių vaikų atžvilgiu. Atkreiptas dėmesys į atsakomybės taikymą asmenims dėl tabako turėjimo ir vartojimo pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nuostatas. Susirinkusieji kalbėjo ir apie institucijų bendradarbiavimą, kad būtų sumažintas tabako vartojimas mokyklose. Atsižvelgiant į kontrolės poreikį dėl tarp moksleivių vyraujančių žalingų  įpročių, aptarta galimybė vykdyti prevencinius reidus švietimo įstaigų prieigose ir gretimose teritorijose, taip pat, skatinant atsisakyti žalingų įpročių, ieškoma būdų aktyviau įtraukti mokinius dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje, kurią vykdo Visuomenės sveikatos biuras. Taip pat nutarta vykdyti projektinę veiklą „Sveikatos ambasadorius“, siekiant įtraukti į prevencinę veiklą pačius nepilnamečius, kad jie patys suprastų tabako vartojimo pasekmes, organizuoti lektorių paskaitas, kurių metu mokiniai, pedagogai ir tėvai būtų supažindinami su žalingų įpročių daroma žala.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.