Baigė tyrimą dėl ugniagesio vilkto keturkojo

Lietuvos prokuratūra skelbia, kad lapkričio 23 d. priimtas nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl spalio 3 d. įvykusio nelaimingo atsitikimo Šakių rajone, kurio metu prie ugniagesio gelbėtojo V. Č. vairuojamo automobilio buvo pririštas ir temptas augintinis.

Prokuratūra skelbia, kad atlikto ikiteisminio tyrimo metu buvo siekiama nustatyti įvykio priežastis ir išsiaiškinti, ar vairuotojas taip elgėsi siekdamas suluošinti augintinį, ar tai buvo nelaimingas atsitikimas.
 
Apklaustas vairuotojas teigė, kad augintinį prie automobilio kablio pririšo beveik nematantis jo tėvas. V. Č. teigimu, jis apie pririštą šunį prie jo automobilio nieko nežinojo, o išvažiuodamas iš kiemo, automobilio gale buvusio augintinio nepastebėjo.

„Siekiant surinkti visus tyrimui reikšmingus duomenis, byloje buvo apklausti visi asmenys, kurie galėjo pateikti bet kokią su šiuo įvykiu susijusią informaciją, aktyviai bendradarbiauta su gyvūnų teisių gynėjais bei visuomene. Tiek liudytojų parodymai, tiek V. Č. charakteristika patvirtino, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas, o ne tyčinis žiaurus elgesys su gyvūnu“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Teigiama, kad šį faktą patvirtina ir tai, jog pastebėjęs, kas įvyko, asmuo apgailestavo, augintinį įsikėlė į automobilį ir parsivežęs jį sutvarstė, o kai augintinis buvo perduotas gyvūnų globos organizacijai, jis aktyviai domėjosi šuns būkle, norėjo jį pamatyti. Šiuo metu šuo dėl patirtų sužalojimų yra išgydytas.

Įvertinus visus tyrimo metu gautus duomenis, tyrimui vadovavęs prokuroras konstatavo, kad V. Č. netyčiniais veiksmais nebuvo siekiama kankinti gyvūno bei nebuvo sukeltos Baudžiamojo kodekso 310 str. 1d. numatytos  nusikalstamos pasekmės (gyvūno suluošinimas ar žūtis), todėl ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nesant veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.