baneris leidinys

suoGiedrė PLEČKAITYTĖ

Praėjusį antradienį Šakiuose mažamečio akivaizdoje buvo žiauriai užmuštas šuniukas. Sadistinį išpuolį prieš bejėgį šunelį pažįstamo sodyboje įvykdė gerai policijai žinomas 39-erių metų lukšietis Rolandas Kareiva.

Nuotr. Antradienį Šakiuose, P. Vaičaičio gatvėje, buvo žiauriai užmuštas šunelis. Tai įvyko S. P. priklausančioje sodyboje.

Išpuolį regėjo mažametis

Liepos 13-os vakarą šiurpus gyvūnų kankinimo atvejis buvo įvykdytas Šakiuose. P.Vaičaičio gatvėje gyvenanti keturių vaikų motina, verslininkė Loreta Valaitienė antradienio vakarą išgirdo savo mažamečio vaiko klyksmą. Kaip pasakojo moteris, vaikas pribėgęs prie jos, sunkiai tardamas žodžius sakė: „Mama, žiūrėk, šuniuką sukapojo“. Pasirodo, moters kaimynystėje esančioje S. P. sodyboje tąkart niekšiškai darbavosi neblaivus lukšietis R. Kareiva. Vyriškis keliais smūgiais kirviu užmušė piliečio S. P. šunį ir jį užkasė prie būdos. „Aštuonerių metų vaikas matė, kaip tas vyras su kirviu kapojo šunį“,- apie šiurpų įvykį pasakojo L. Valaitienė. Sadistiško poelgio pabaigą regėjo ir L. Valaitienė, kuri netrukus apie įvykį pranešė policijai. „Jau suaugusiam žmogui plaukai pasišiaušia. Tie girti vyrai, prie manęs eidami pradėjo aiškinti, kad aš nieko nesuprantu, nes tas šuo yra senas ir ligotas. Tikrai taip nėra. Mes tą šunį ne vieną kartą esame šėrę. Matyt, tam žmogui baigėsi kantrybė ir užmušė šunelį“,- kalbėjo L. Valaitienė. Pasak moters, kaimynystėje įvykdytas šiurpus nusikaltimas labai sukrėtė jų šeimą.
 
Skriaudėjas buvo areštuotas

Netrukus įvykio vietoje pasirodė policijos pareigūnai, kurie sulaikė neblaivų šuns skriaudėją. Pasak Šakių rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkės Ingridos Pranskaitienės, sulaikytasis asmuo yra puikiai žinomas policijai. 39 metų lukšietis R. Kareiva jau ne kartą buvo teistas už įvairius nusikaltimus. Po šio įvykio įtariamasis sulaikytas dviem parom. Per parą nuo sulaikymo jam buvo pareikšti kaltinimai.

„Tai pirmas toks atvejis, kai dienos metu, vidurį kiemo, mažų vaikų akivaizdoje žmogus negyvai užkapojo šunį. Tai žiaurus, brutalus atvejis“,- sakė pareigūnė I. Pranskaitienė. Apie įvykį informuotas Šakių rajono Valstybinės maisto ir veterinarijos vyriausiasis veterinarijos gydytojas – inspektorius Alvydas Pilipauaskas taip pat apsilankė nelaimės vietoje. Inspektorius konstatavo, jog šuneliui buvo suknežinta galva. Pasak jo, atlikus šunelio skrodimą išvados bus pateiktos policijai. Inspektorius A. Pilipauskas sakė, kad toks žiaurus įvykis per jo darbo praktiką pasitaikė pirmą kartą.  

Dėl gyvūnų kankinimo šiemet rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo jau trečią ikiteisminį tyrimą. Praėjusį pavasarį Žvirgždaičiuose buvo rastas maišas su nušautais keturiais vilkšuniais. Nors buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, bet kaltininkai liko nenustatyti. Vienas atvejis užfiksuotas Lekėčiuose, kur buvo šauta į katiną.

Už žiaurų elgesį su gyvūnais Baudžiamojo kodekso 310 straipsnis kaltininkams numato bausmes viešaisiais darbais, bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Pasak pareigūnės I. Pranskevičienės, laisvės atėmimas teismo sprendimu taikomas griežčiausiu atveju.

Beje, po ilgo laiko tarpo policija pirmą kartą gavo oficialų žmonių pranešimą apie įvykdytą nusikaltimą prieš gyvūnus.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos