Žemės ūkis turėtų daugiau naudoti atsinaujinančių energijos šaltinių

vejo_jegaineŽemės ūkio ministerija inicijuoja ekspertų darbo grupę, kuri turėtų išanalizuoti alternatyvių energijos šaltinių naudojimo perspektyvas žemės ūkyje, jėgainių prijungimo prie elektros tinklų technines galimybes ir pateikti savo pasiūlymus Seimo valdybos įkurtai darbo grupei, kad šie pasiūlymai būtų įtraukti į Atsinaujinančių energijos išteklių įstatymą.

Žemės ūkio ministerijoje aptariant šio įstatymo projekto pagrindines gaires pažymėta, kad daugiausia problemų kyla elektros energetikos srityje. Pasirodo, skirstomieji tinklai, pirmiausia VST, jau dabar neišduoda vėjo jėgainių prijungimo techninių sąlygų, motyvuodami tuo, kad šių sąlygų (pagal galią) išduota keleriopai daugiau negu gali elektros energijos iš tų jėgainių priimti.

"Per pastaruosius metus nesudarytos pakankamos sąlygos nedidelės galios (iki 250 kW) vėjo ir biodujų jėgainėms įsijungti į šalies elektros energijos tinklus", - teigė viceministras Aušrys Macijauskas.

Pasak bendrovės "Lietuvos energija" technologijų direktoriaus Valdo Bancevičiaus, Lietuvos teritorija yra suskirstyta į 6 vėjo elektrinių prijungimo zonas, kurių didžiausia koncentracija yra Vakarų Lietuvoje. Investicijos į vėjo elektrinę atsiperka tik per 13-15 metų.
 
Pagrindinės problemos, trukdančios vėjo elektrinių plėtrai, yra sunkiai ir ilgai sprendžiami žemės sklypų formavimo bei susitarimo su žemės savininkais klausimai. Be to, vietos gyventojai vis dar neigiamai žiūri į vėjo jėgainių atsiradimą jų gyvenamose vietovėse.

Žemės ūkio ministerijoje vykusiame pasitarime taip pat priminta, kad Lietuvoje yra 230 nenaudojamų upių užtvankų, kurias būtų galima pritaikyti elektrai gaminti.

ELTA ir „Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.