Pagerbė buvusį Kudirkos Naumiesčio burmistrą

skirgailai
Nuotr. Buvę ir esami Kudirkos Naumiesčio vadovai tylos minute pagerbė miesto burmistro Zigmo Skirgailos atminimą.


Rugpjūčio 3 d. Kudirkos Naumiesčio bibliotekininkės sukvietė buvusius miesto ir Būblelių apylinkės vadovus Patricijų Vengraitį, Konstantiną Daubarą, Algimantą Damijonaitį, Reginą Mačiulaitienę, Vincą Puidą, Algirdą Stankevičių ir dabartinį seniūną Algimantą Baubonį. Visi jie išsiruošė į Kauno Petrašiūnų kapines aplankyti tarpukario Naumiesčio burmistro Zigmo Skirgailos amžino poilsio vietos.
 
Kaip pasakojo Kudirkos Naumiesčio bibliotekininkė Marytė Rastupkevičiūtė, Z. Skirgaila buvo išskirtinė asmenybė – ne tik aktyvus kultūrininkas (vargonininkas, pianistas, dainininkas, chorvedys, kompozitorius), bet ir ūkiškas miesto vadovas. Jo vadovavimo metais (1928–1940 m.) Kudirkos Naumiestyje iškilo paminklai Vincui Kudirkai ir Vytautui Didžiajam, sutvarkyta Varpo aikštė, taip pat pastatytas naujas mokyklos pastatas, vietoj seno medinio nutiestas naujas gelžbetoninis tiltas per Šešupę. Tuo metu mieste suklestėjo ir kultūrinis gyvenimas. 1929 m. Z. Skirgaila įsteigė Naumiesčio „Dainos“ draugijos chorą, kuris dalyvavo 1930 m. Dainų šventėje Kaune, o 1938 m. Dainų šventei parengė Šakių ir Kudirkos Naumiesčio šaulių chorus.

„Z. Skirgaila paliko pėdsakus ne tik Kudirkos Naumiesčio gyvenime. Jis, dar studijuodamas Krokuvoje (Lenkija), pozavo kuriant Vytauto Didžiojo skulptūrą garsiajame Žalgirio mūšio monumente, su Miku Petrausku koncertavo Amerikoje, artimai bendravo su menininkais Petru Rimša, Adomu Varnu, Sofija Kymantaite-Čiurlioniene, aktyviai dalyvavo Lietuvos muzikų draugijos veikloje“, – pasakojo bibliotekininkė.

Karo metu, prasidėjus žydų naikinimui, Z. Skirgaila apibūdino tai kaip „Dantės „Pragarą“ ir atsisakė burmistro pareigų. Iki karo pabaigos jis vargonavo Kudirkos Naumiesčio bažnyčioje, vadovavo vaikų bei suaugusių bažnytiniams chorams. Artėjant frontui, išvyko gyventi pas dukrą į Kauną, vaidino Kauno muzikinės komedijos teatre, dirbo vargonininku Karmelitų bažnyčioje, vėliau iki pat mirties (1962 m.) – Kauno arkikatedroje bazilikoje, palaidotas Petrašiūnų kapinėse, kuriose ir susirinko visi buvę ir esami Kudirkos Naumiesčio vadovai.

Jie uždegė žvakelę, tylos minute pagerbė Z. Skirgailos atminimą, sugiedojo „Tautišką giesmę“. Grįždami iš Kauno, keliauninkai daug bendravo, dalijosi prisiminimais. Stabtelėję Kudirkos Naumiesčio kapinėse tylos minute pagerbė ilgamečio Naumiesčio rajono ir Kudirkos Naumiesčio miesto vadovo Valentino Baukaus atminimą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kokio Popiežiaus reikia Bažnyčiai ir pasauliui?

klausimelis 04 25Benita iš Kudirkos Naumiesčio:

Norėčiau įpėdiniu matyti lietuvį kardinolą Makricką. Popiežius Pranciškus man išliks atmintyje kaip labai žmogiškas, šiltas, bendraujantis su visais, ypač jaunimu. Matome, kaip visas pasaulis gedi iškeliavusio Popiežiaus. Žmonės stovi po kelias valandas, kad galėtų atsisveikinti. Amerikoje nuleidžiamos iki pusės stiebo vėliavos ir taip pagerbiamas Popiežius Pranciškus. 

klausimelis 04 25 2

Birutė iš Griškabūdžio:

Taiką nešančio. Supratingo. Besigilinančio ir į nūdieną, politiką. Telkiančio, kad mažiau būtų susiskaldymo ir pačioje Bažnyčioje. Manau, aukščiausias Bažnyčios vadovas, gali daryti įtaką politikų sprendimams. Ir Popiežiaus rinkimuose, manau, yra visokių povandeninių srovių. Be abejo, norėtųsi tarp kandidatų matyti ir lietuvį. Ką išrinks, tą priimsime. Ne mums spręsti. Popiežių Pranciškų prisimenu, kaip labai šviesų žmogų, nuolat besišypsantį. Neeilinis žmogus buvo.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.