Mokėsi piešti grafičius

graffiti
Nuotr. Pats įdomiausias kūrybos procesas – trafaretų purškimas dažais ant kartono.


Balandžio pabaigoje Griškabūdžio kultūros centre 18 jaunų žmonių dalyvavo projekte „Banksy interpretacijos“, kurį įgyvendinti pasiūlė VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija.
 
Daug žmonių vis dar negali suprasti, kuo skiriasi ir kaip susijusi hiphopo kultūra, muzika, šokiai, gatvės menas ir grafičiai. Projektu „Banksy interpretacijos“ VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija siekė padėti suprasti, kuo skiriasi gatvės menas ir kada vandalizmas virsta konceptualiu gatvės meno kūriniu. Banksy – Britanijos grafičių, instaliacijų, kino menininkas, pradėjęs garsėti XX a. paskutiniajame dešimtmetyje. Jo darbai reikšmingi tuo, kad dažnai neša galingą socialinę žinutę – atkreipia dėmesį į visuomenės ir pasaulio problemas.

Balandžio 26d. Griškabūdžio kultūros centre jaunimas iš Griškabūdžio, Barzdų, Baltrušių, Žvirgždaičių pavasario atostogų dieną nutarė praleisti turiningai.

Jaunimas žaidė žaidimus, mokėsi apie hiphopo kultūrą ir gatvės meną, vėliau analizavo, kas jiems svarbu ir kokią problemą norėtų atvaizduoti pasirinkdami šią meno formą. Dalis jaunimo pasirinko pavaizduoti pernelyg didelį technologijų naudojimą ir nemokėjimą betarpiškai bendrauti, kitiems rūpėjo Žemės – mūsų planetos išlikimas, kaip mes, žmonės, ją pavertėme šiukšliadėže, kiti piktinosi sprendimu nukirpti dvi savaites nuo vasaros atostogų.
Ir galiausiai pats įdomiausias kūrybos procesas – trafaretų purškimas dažais ant kartono.

Aštuonios valandos bendravimo, intensyvaus darbo, naujos grafičio technikos išbandymas ir rezultatas pranoko lūkesčius. Jaunimo darbus galima pamatyti Griškabūdžio kultūros centro galerijoje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sunku būti mama?

klausimelis 05 03Kristina iš Girėnų:

Sunku, nes tai didžiulė atsakomybė ir didžiulis iššūkis. Pati užauginau tris vaikus. Didžiuojuosi jais, nes jie visi pasiekė savo tikslus, visi baigė aukštuosius. Dabar džiaugiuosi penkiais anūkais. Manau, kad šiuolaikinės mamos daugiau leidžia savo vaikams nei priklausytų. Gal todėl, kad dabar daugiau galimybių, technologijų amžius, vaikai nė žingsnio be telefono. Reikėtų griežčiau į tai pažiūrėti, nustatyti ribas. 

klausimelis 05 03 2

Erika iš Šakių:

Fiziškai sunku, nes turiu du mažus vaikus, o šiaip tai labai faina. Nežinau, kaip dar prasmingiau galima užpildyti motinystę. Žiūrint, kas darosi pasaulyje, neramu dėl vaikų ateities, norisi juos augint burbule ir apsaugoti. Mūsų mamos sako, kad joms buvo sunkiau mus auginti, nes nebuvo tiek sukurta technologijų, kurios šiandien labai palengvina vaikų priežiūrą, tačiau buvo daugiau artimesnio bendravimo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.