Šakiai senokai ir pelnytai laikomi cirko sostine – kartais Lietuvos ar Baltijos šalių, o kai įsižiebia kelias dešimtis užsienio artistų suburiantys „Cirko žiburiai“, tai bent porai dienų ir viso pasaulio. Savaitgalį Jaunimo kūrybos ir sporto centre įrengtame improvizuotame cirko manieže netilo aplodismentai, kvepėjo cukraus vata ir spragėsiais, o užkulisiuose su džiugiu jauduliu artistai iš 13 šalių laukė savo pasirodymų. Tikra šventė tiek cirko bendruomenei, tiek žiūrovams.
Festivalio programa pasiskirstė per dvi dienas: lapkričio 23 d. vyko du konkursiniai kolektyvų koncertai, o lapkričio 24d. susirinkusieji mėgavosi baigiamuoju laureatų koncertu bei prizininkų apdovanojimo ceremonija. Sunku patikėti, kokia plati buvo šiųmečio festivalio geografija. Cirko artistai atvyko net iš 13 šalių: Argentinos, Vengrijos, Etiopijos, Australijos, JAV, Mongolijos, Meksikos, Ukrainos, Latvijos, Japonijos, Estijos, Vokietijos, Lietuvos. Jie surengė per 60 cirko pasirodymų. Šiemet festivalio organizatoriai sąmoningai pakvietė daugiau artistų iš Ukrainos, siekdami išryškinti kultūrinės diplomatijos svarbą ir jos gebėjimą per meno kalbą perduoti visuomenei svarbias žinutes.
Viena festivalio iniciatorių ir organizatorių, Šakių cirko mokyklos vadovė Itana Januševičienė po renginio kalbėjo, kad viskas pavyko taip, kaip planuota, ir juokavo, kad bijo galvoti apie kitą festivalį, nes kartelė pakelta labai aukštai. Pasiruošti tokiam festivaliui užtrunka ilgai – pradedant projekto rašymu, dalyvių bei komisijos narių kvietimu, atrankomis, o kur dar daugybė užkulisinių, techninių dalykų – tokių kaip artistų kelionės, apgyvendinimas, maitinimas ir t. t. Tačiau įdėtas darbas atsiperka, sako ji, kai išgirsti komisijos narių pagyras, pasikalbi su atvykusiais kolegomis, artistais.
„Manau, kad pagrindinį festivalio tikslą – skleisti patirties mainus tarp menininkų, plėtoti cirko meną ir populiarinti jį – pasiekėme. Kai pamatai, jog internete sklinda žinia apie Šakius, apie Lietuvą, kad vaizdais iš Gelgaudiškio dvaro ir festivalio dalinasi australai, supranti, kad garsas pasklido plačiai“, – kalba I. Januševičienė.
Dalyviai festivaliui buvo atrinkti atsižvelgiant į jų lygį, žanrinę įvairovę, istorinį tęstinumą, reputaciją, mastą, organizavimo kokybę, indėlį į cirko kultūros plėtrą. Festivalis, žinoma, daugiau orientuotas į jaunuosius talentus, kuriuos šiemet vertino bei „Grand Prix“, pirmos, antros ir trečios vietos laimėtojus skelbė ypač kompetentinga ir autoritetinga komisija – net aštuonių garsiausių pasaulio cirko agentūrų vadybininkų, festivalių vadovų, cirkų direktorių komanda. Festivalio „Grand Prix“ atiteko cirko artistams iš Mongolijos, pirmoji vieta 7–14 metų amžiaus grupėje atiteko Ukrainos atstovui. Septynerių metų artistas Dmytro Onyshchenko po pasirodymo sulaukė stovinčių komisijos narių ovacijų ir savo artistiškumu papirko publiką. Vyresniųjų 15–21 metų amžiaus grupėje pirmoji vieta paskirta Jungtinių Amerikos Valstijų atstovei Alexis Atayde. Be dėmesio ir pagerbimo neliko ir kiti artistai. Kiekvienas komisijos narys buvo įsteigęs asmeninius apdovanojimus, be to, kai kurių laukė ir specialūs prizai. Tokį gavo ir Šakių cirko mokyklos artistai, atlikę numerį su šokdynėmis, bei šakiečių merginų Agnės Palubinskaitės bei Vasarės Grakavinaitės duetas.
Kai nuskambėjo sveikinimo kalbos, užgeso fotografų blykstės, nutilo arena, išsiskirstė žiūrovai, kurių per abi dienas būta per tūkstantį, buvo atsisveikinta su viltimi susitikti 2026-aisiais.
„Cirko žiburių“ vardą gavęs cirko artistų susiėjimas gimė dar 1978m. balandį, kai Šakiuose į pirmąjį cirkų sąskrydį susirinko net dešimt įvairių žanrų mėgėjiškų kolektyvų, jungusių 242 atlikėjus. Po 1986 m. įvykusio 6-ojo festivalio buvo dvidešimties metų pertrauka, o festivalis atgimė 2008 m. lapkritį Šakių kultūros centro „Šypsenos“ kolektyvo vadovų I. ir Raimondo Januševičių iniciatyva. Nuo to laiko „Cirko žiburiai“ pakilo į tarptautinį lygį. Tokiam festivaliui surengti, sako I. Januševičienė, reikia ne tik idėjos, bet ir finansavimo bei daugybės padedančių rankų, kurių, džiaugiasi ji, sulaukė – padėjo visi, kurių tik prašė, kiti ir savanoriškai pasisiūlė prisidėti, todėl užkulisiuose galėjai matyti ne tik buvusius Šakių cirko mokyklos artistus, bet ir daug rajono kultūros bendruomenės žmonių. Surengti festivalį organizatoriams kainavo maždaug 40 tūkst. eurų, kiek daugiau nei pusę šios sumos skyrė Kultūros taryba, prisidėjo savivaldybė, rėmėjai.