Nors namuose jau turėtų šeimininkauti vaikai, bet čia vis dar sukasi statybininkai

globos namai
Dar šių metų kovą bendruomeninių vaikų globos namų statyba Šaulių gatvėje turėjo būti baigta, tačiau darbai vyksta iki šiol. Rangovas savivaldybės administracijai darbus žada pabaigti iki spalio pabaigos, o už kiekvieną pradelstą dieną moka delspinigius. (D. Pavalkio nuotr.)


Kadangi bendruomeninių globos namų statyba Šaulių gatvėje vyksta itin vangiai (projektas jau kovą turėjo būti baigtas), praėjusį ketvirtadienį savivaldybės administracija inicijavo susitikimą su rangovais – UAB „Conlista“. Pasak administracijos direktoriaus Vytauto Ižganaičio, nesklandumai vyksta dėl rangovo ir projektuotojo nesusikalbėjimo, tačiau gautas patvirtinimas, kad iki lapkričio projektas bus baigtas.

Rangos darbų sutartis buvo pasirašyta 2022 m. kovo mėnesį, o šių metų kovą projektas turėjo būti baigtas ir name apgyvendinti vaikai. Tačiau, kaip informavo administracijos direktorius V. Ižganaitis, nekart buvo tikslintos aplinkybės, techniniai sprendiniai, projekte darbai buvo stabdyti, vėl tęsiami...

Nuo birželio mėnesio rangovai už kiekvieną pradelstą dieną moka 0,02 proc. delspinigių nuo sutarties sumos.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad tokį statinį rimta firma turėtų pastatyti per aštuonis mėnesius. Juk čia gyvenamasis namas“, – teigė administracijos direktorius ir patikslino, kad dėl stringančių darbų projektuotojai kaltina rangovus, o rangovai – projektuotojus.

Anot V. Ižganaičio, problema ta, kad viešieji pirkimai vyksta atskirai, o projektuotojai daugeliu atveju projektuoja net nebuvę vietoje. Ketvirtadienį vykusiame susitikime projektuotojai (UAB „Dalis erdvės“) taip pat nedalyvavo, šiaip ne taip administracijos direktoriui su jais pavyko susisiekti telefonu. Jis sako, kad dabar šiuo projektu užsiims rimtai ir rangovų ramybėje nepaliks.

„Jie (rangovai – red. past.) užtikrino, kad projektas bus įgyvendintas ir pusiaukelėje nesustos. Pažadėjo, kad spalio pabaigoje objektas bus priduotas“, – po susitikimo komentavo V. Ižganaitis ir pridūrė, kad užbaigus darbus objektas patikėjimo teise valdyti būtų perduotas VšĮ „Šakių diakonija“, vadovaujamai Virginijaus Kelerto.

Projekto sąmatinė vertė yra 292 tūkst. eurų, šiuo metu nepadaryta darbų už maždaug 130 tūkst. eurų.

Įgyvendinus projektą bendruomeniniuose globos namuose įsikurtų aštuoni tėvų globos netekę vaikai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.