Iškilų svečią atvedė lakūnės pėdsakai

liorentai svecias
Pasak seniūnės Giedrės Snudaitienės (dešinėje), Antaniną Liorentaitę pažinojęs Antanas Adomėnas atvykęs miestelin vis kartojo: „Dieve, netikėjau, kad kada nors čia atsidursiu. O dabar esu!“ Svečias Žvirgždaičių bibliotekai įteikė vertingą dovaną, vieną svarbiausių savo darbų – knygą „Lietuvių diaspora. Nuo Karaliaučiaus iki Čikagos“. (P. Vilčinsko nuotr.)


Praėjusį penktadienį Žvirgždaičiai sulaukė neeilinio svečio – čia lankėsi JAV lietuvis, istorikas, žurnalistas, filosofijos daktaras Antanas Adomėnas (Jonas van Reenanas).
 
Nuo 1997 m. Lietuvoje gyvenantį, Vytauto Didžiojo universitete dėsčiusį, Išeivijos studijų centre dirbusį A. Adomėną į Žvirgždaičius atvedė ryšiai su pirmąja Lietuvos moterimi lakūne, parašiutininke Antanina Liorentaite – pastaroji buvo svečio ir jo mamos Elenos Ližaitės bičiulė.

Tad, kaip praneša vizito įspūdžiais ir nuotraukomis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijusi Žvirgždaičių biblioteka, miestelin atvykęs A. Adomėnas daugiausiai dėmesio skyrė būtent Liorentų pėdsakams – nusilenkė prie A. Liorentaitės kapo, aplankė Liorentų gimtinės ąžuolą, klausėsi Žvirgždaičių seniūnės Giedrės Snudaitienės pasakojimų apie Liorentų atminimo įprasminimą, o galiausiai nuvyko į Paluobius, kur aplankė garsiosios kraštietės dukterėčią Kunigundą Bukantienę.

 „Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.