„Maisto bankas“ džiaugiasi galimybe būti arčiau žmonių

Paramos gavėjai Maisto banko atiduotuvėje renkasi maistą. Vilmos Matačiūnienės nuotr.

Pranešime spaudai skelbiama, kad Šakiuose įsikūręs „Maisto banko“ skyrius maistu remia 1593 Šakių rajono savivaldybėje gyvenančius skurstančius žmones. Visoje Lietuvoje 232 tūkst. nepriteklių patiriančių žmonių ir 655 kitas nevyriausybines organizacijas.

Skelbiama, kad 42 skyrius beveik per pusmetį visoje Lietuvoje atidaręs „Maisto bankas“ kartu žymiai padidino ir savo veiklos apimtis. Dabar daugumoje Lietuvos miestų, tarp jų ir Šakiuose, savanorystei buriasi vietiniai geradariai, kurie padeda iš prekybos centrų, vietinių ūkininkų ir gamintojų parvežti ir nuo išmetimo išsaugoti paskutinių dienų galiojimo maistą, jį apžiūri, surūšiuoja ir visą dar gerą maistą sudeda į lentynas, iš kurių renkasi pagal sąrašus atėję skurstantys žmonės. Kaip ir kiti skyriai, „Maisto bankas“ Šakiuose veikia atiduotuvės principu – produktus nepasiturintieji gali rinktis kaip įprastoje parduotuvėje, tačiau čia jie nieko nekainuoja.

„Mums labai svarbu, kad Šakių gyventojai žinotų, jog yra galimybė čia ne tik savanoriauti, bet ir prireikus kreiptis į socialinį darbuotoją ir gauti paramą maistu iš „Maisto banko“, – rašoma pranešime.

Kiek anksčiau viename iš pasitarimų kalbėta, kad Šakiuose susiduriame su problema, kad skirtų produktų gyventojau neatsiima, tad jis keliauja į labdaringą veiklą vykdančią všĮ „Namai visiems“.

Pernai „Maisto bankas“ visoje Lietuvoje nuo išmetimo išgelbėjo daugiau nei 6 tūkst. 700 tonų gero maisto. Šis maistas virto beveik 14 milijonų porcijų, kurios buvo perduotos Lietuvos nepasiturintiems.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.