Vienas svarbiausių miškininkų darbų rudenį – medelių tepimas repelentais, kurie apsaugo jaunus medelius nuo kanopinių miško gyventojų daromos žalos. Antrus metus iš eilės organizuotos akcijos „Medžiotojas ir medelis“ metu miškininkai, talkinant Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) bei Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos nariams, repelentais aptepė ir apsaugojo apie 400 tūkst. medelių.
„Šis vieningas susibūrimas – puikus pavyzdys, kuriuo sekdami ateityje žaliuosiančių miškų labui galime nuveikti dar daugiau naudingų ir prasmingų darbų“, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.
Kad tęsiasi bendradarbiavimas tarp medžiotojų ir miškininkų, pasidžiaugė ir Lietuvos MŽD direktorius Laimonas Daukša, vildamasis, kad šis bendradarbiavimas duos apčiuopiamos naudos sprendžiant laukinės faunos miškui daromos žalos problemas bei toliau ugdys medžiotojų socialinę atsakomybę.
Akcijoje „Medžiotojas ir medelis“ šiais metais dalyvavo daugiau nei 800 medžiotojų. Prasminga, miškininkus ir medžiotojus telkianti talka vyko visoje Lietuvoje, Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių bei privačių savininkų prižiūrimuose miškuose rugsėjo 30–spalio 5 dienomis. Akcijos metu repelentais nutepta daugiau nei 150 ha miško želdinių, kuriuose apsaugota apie 400 tūkst. medelių.
Kaip skelbiama, Šakių MŽD Jankų, Baltkojų ir Lukšių medžiotojų būreliai akcijos metu apsaugojo net 19 tūkst. jaunų medelių.
Pasak Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio vadovo Povilo Steponavičiaus, jau antrus metus Valstybinių miškų urėdija su medžiotojais organizuoja šią akciją ir apsaugo medelius nuo žvėrių daromų pakenkimų.
„Labai tuo džiaugiamės, kad atrandame vis naujų socialinių partnerių ir tampame dar atviresni visuomenei su savo vykdomomis veiklomis. Tai pat noriu padėkoti Šakių MŽD už entuziastingą bendradarbiavimą ir tikiuosi, kad tai taps gražia tradicija“, – sakė P. Steponavičius.
Miškininkai kasmet repelentais vidutiniškai aptepa 54 milijonus medelių arba 21 tūkst. ha miško želdinių plotą. Medeliai taip pat apjuosiami tvoromis ir individualiomis apsaugomis. Pasodintus medelius miškininkai taip pat apsaugo individualiomis medelių apsaugomis, jomis apgaubdami medelių kamienus.