Miškininkai ir medžiotojai susibūrė į talką

Akcijoje „Medžiotojas ir medelis“ šiais metais dalyvavo daugiau nei 800 medžiotojų. Organizatorių nuotr.

Vienas svarbiausių miškininkų darbų rudenį – medelių tepimas repelentais, kurie apsaugo jaunus medelius nuo kanopinių miško gyventojų daromos žalos. Antrus metus iš eilės organizuotos akcijos „Medžiotojas ir medelis“ metu miškininkai, talkinant Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) bei Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos nariams, repelentais aptepė ir apsaugojo apie 400 tūkst. medelių.

„Šis vieningas susibūrimas – puikus pavyzdys, kuriuo sekdami ateityje žaliuosiančių miškų labui galime nuveikti dar daugiau naudingų ir prasmingų darbų“, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Kad tęsiasi bendradarbiavimas tarp medžiotojų ir miškininkų, pasidžiaugė ir Lietuvos MŽD direktorius Laimonas Daukša, vildamasis, kad šis bendradarbiavimas duos apčiuopiamos naudos sprendžiant laukinės faunos miškui daromos žalos problemas bei toliau ugdys medžiotojų socialinę atsakomybę.

repelentai 4Organizatorių nuotr.

Akcijoje „Medžiotojas ir medelis“ šiais metais dalyvavo daugiau nei 800 medžiotojų. Prasminga, miškininkus ir medžiotojus telkianti talka vyko visoje Lietuvoje, Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių bei privačių savininkų prižiūrimuose miškuose rugsėjo 30–spalio 5 dienomis. Akcijos metu repelentais nutepta daugiau nei 150 ha miško želdinių, kuriuose apsaugota apie 400 tūkst. medelių.

Kaip skelbiama, Šakių MŽD Jankų, Baltkojų ir Lukšių medžiotojų būreliai akcijos metu apsaugojo net 19 tūkst. jaunų medelių.

Pasak Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio vadovo Povilo Steponavičiaus, jau antrus metus Valstybinių miškų urėdija su medžiotojais organizuoja šią akciją ir apsaugo medelius nuo žvėrių daromų pakenkimų.
„Labai tuo džiaugiamės, kad atrandame vis naujų socialinių partnerių ir tampame dar atviresni visuomenei su savo vykdomomis veiklomis. Tai pat noriu padėkoti Šakių MŽD už entuziastingą bendradarbiavimą ir tikiuosi, kad tai taps gražia tradicija“, – sakė P. Steponavičius.

Miškininkai kasmet repelentais vidutiniškai aptepa 54 milijonus medelių arba 21 tūkst. ha miško želdinių plotą. Medeliai taip pat apjuosiami tvoromis ir individualiomis apsaugomis. Pasodintus medelius miškininkai taip pat apsaugo individualiomis medelių apsaugomis, jomis apgaubdami medelių kamienus.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.