Kaip kurti tvarų namų dizainą?

patogus fotelis nuotr Magres baldai
Ekologiškas interjeras tampa vis populiaresnis, kadangi žmonės vis labiau suvokia, kokį poveikį aplinkai daro jų pasirinkimai. Tvaraus dizaino sprendimai padeda ne tik sumažinti anglies dioksido pėdsaką, bet ir sukurti sveikesnę bei patogesnę gyvenamąją aplinką. Galbūt to siekiate ir jūs? Tuomet štai keletas patarimų, kaip kurti ekologišką interjerą.
 
Rinkitės tvarias medžiagas

Kurdami ekologišką interjerą, rinkitės medžiagas, kurios yra tausojančios kilmės, netoksiškos ir perdirbamos. Tokios medžiagos kaip bambukas, perdirbta mediena ir perdirbtas stiklas gali būti puikus pasirinkimas. Be to, baldų apmušalams rinkitės ekologiškus audinius, pavyzdžiui, medvilnę ar liną. Tokiu būdu patogus fotelis ar sofa įgaus dar didesnę vertę.

Apsvarstykite energiją taupantį apšvietimą

Apšvietimas yra esminė bet kokio interjero dizaino dalis. O pasirinkę energiją taupančius variantus galite sumažinti anglies dioksido pėdsaką ir sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją. Apsvarstykite LED lemputes, kurios naudoja mažiau energijos ir veikia ilgiau nei tradicinės kaitrinės lemputės. Be to, galite įsigyti apšvietimo reguliatorius, kurie padės reguliuoti apšvietimą pagal jūsų poreikius ir nuotaiką.

Įsileiskite į namus gamtą

Interjero apželdinimas ne tik estetiškas, bet ir naudingas sveikatai sprendimas. Augalai gali padėti išvalyti orą sugerdami teršalus, sumažindami stresą ir pagerindami psichikos sveikatą. Be to, jų įtraukimas į interjero dizainą yra ekologiškas būdas suteikti erdvei spalvų, tekstūros ir gyvybės.

Pakartotinai naudokite daiktus ir keiskite jų paskirtį

Senoviniai ar pakartotinai naudojami baldai ir dekoro elementai gali būti puikus būdas sumažinti atliekų kiekį ir suteikti erdvei išskirtinumo. Jei turite namuose unikalių, tačiau šiek tiek nusidėvėjusių baldų, įkvėpkite jiems naujos gyvybės, pavyzdžiui, perdažydami arba pakeisdami apmušalus. Taip galėsite atnaujinti savo namų erdvę be didelių investicijų.

Ekologiško interjero kūrimas yra protingas ir atsakingas pasirinkimas, naudingas ir aplinkai, ir jūsų gerovei. Pasinaudoję straipsnyje pateiktais patarimais, galite sukurti vizualiai patrauklią ir ekologišką gyvenamąją aplinką, kuria galėsite didžiuotis.

d-0256

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.