Rajono mokyklose mokosi per 70 ukrainiečių vaikų

Praėjusią savaitę vykusiame švietimo įstaigų vadovų pasitarime direktoriai apžvelgė situaciją, kaip sekasi dirbti su ukrainiečiais vaikais, kad ir virtualiai susipažino su naujuoju kolega, Sintautų pagrindinės mokyklos direktoriumi Romualdu Vadluga, buvo aptarti kiti darbiniai klausimai.

Pasitarimas prasidėjo būtent nuo R. Vadlugos prisistatymo, jis vylėsi, kad su visais kolegomis sėkmingai bendraus ir bendradarbiaus, direktoriai džiaugėsi sulaukę naujo kolegos, vylėsi artimiausiu metu susipažinti ir gyvai.
 
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas domėjosi, kaip sekasi toms mokykloms, kuriose jau ugdomi ukrainiečiai vaikai. Daugelis tvirtino, kad bent kol kas nekyla didesnių problemų, mokytojai bendrauja rusiškai, o vaikai išsiskiria pagarba mokytojui, mandagumu. Anot Kidulių mokyklos direktoriaus Roberto Sako, mūsiškiams šiuo atžvilgiu dar yra ko pasimokyti.

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė sutiko, kad iššūkių yra, kone kasdien mokyklos duris praveria du ar trys nauji mokiniai ir jų tik daugės. Nors atvykusiems ukrainiečiams padeda bendruomenė, paprasti žmonės, visgi direktorė pasigedo didesnio dėmesio ir konkrečios paramos mokykloms iš valdžios.

D. Aštrauskas informavo, kad už kiekvieną ukrainietį vaiką bus skirti 126 eurai, pinigai bus pervesti įstaigoms pagal mokinių skaičių ir viliamasi, kad jie atiteks pedagogams už padidėjusį darbo krūvį.

Štai Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Lilija Liutvinienė, vadovaujanti ir Lekėčių mokyklai-daugiafunkciam centrui, kėlė ukrainietiškų knygelių klausimą, domėjosi, galbūt kažkas turi ir galėtų pasidalinti, nes ypač pradinukų mamos nori savo atžaloms paskaityti ukrainietiškai. Šiuo metu šis klausimas sprendžiamas tiesiog tam tikrus leidinius atspausdinant.

D. Aštrauskas pasidžiaugė, kad kol kas mūsų rajono mokyklose nesigirdi atvejų, jog yra mokytojų, pateisinančių įvykius Ukrainoje. Anot vedėjo, galima nesegėti Ukrainą palaikančių ženklelių ar pan., tačiau pedagogo darbas pirmiausiai yra vaikų ugdymas. Jis prašė duoti žinoti, jei pasigirs tokių atvejų, ir teigė, kad antivalstybinė veikla, karo palaikymas negali būti ir nebus toleruojamas.

Antradienio duomenimis, rajono mokyklose buvo registruota per 70 ukrainiečių vaikų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.