Sudargo ugniagesiams nereikės galvoti, ar pasieks nelaimės vietą

Sudargo ugniagesių komandos vyrai džiaugiasi, kad nors ir paskutiniai rajone, pagaliau sulaukė naujesnio gaisrinio automobilio su atnaujinta įranga. D. Pavalkio nuotr.

Trečiadienį prie Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyko iškilminga ceremonija. Progos tam buvo net kelios – pristatytas ir pašventintas naujas „Mercedes Benz“ markės Sudargo ugniagesių gelbėtojų automobilis, padėkota ugniagesiams gelbėtojams už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, pasidžiaugta moksleivių konkurso „Ugnis – draugas ir priešas“ rezultatais.

Iškilmes pradėjęs Šakių r. savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintautas Vedegys dėkojo savivaldybės administracijos vadovams, tarybos nariams, kad skyrė lėšų, kad nors ir mažais žingsneliais per aštuonerius metus pavyko atnaujinti visą gaisrinių automobilių parką.

Naują mašiną pašventino ir saugiai su ja važinėti linkėjo Kidulių ir Sudargo parapijų klebonas kun. Zenonas Stepanauskas, dėkojo visiems, kurie rūpinosi šios technikos įsigijimu.

Rajono meras Raimondas Januševičius pasveikino su praėjusia ugniagesių globėjo Šv. Florijono diena, pasidžiaugė, kad visuomenė ir toliau labiausiai pasitiki ugniagesiais.

„Be abejo, linkiu, kad sudargiečiams kuo rečiau tektų nauja mašina važiuoti į nelaimės vietas. Šiandien paskutinį turimą sovietinį ugniagesių automobilį pakeičiame nauja, vakarietiška technika. Su šiuo automobiliu ir patiems ugniagesiams gelbėtojams atsiras galimybė racionaliai, greitai įveikti iššūkius, su kuriais jie susiduria“, – kalbėjo meras.

scajevas jasinskasŠakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Gintaras Ščajevas ženklą „Už nuopelnus gyventojų saugai“ įteikė Sudargo ugniagesiui gelbėtojui Remigijui Jašinskui (dešinėje), išgelbėjusiam žmogui gyvybę gaisro metu Sudarge. D. Pavalkio nuotr.

Jis taip pat paminėjo, kad jau keli, nors ir seni automobiliai tarnauja Ukrainoje. Anot mero, greičiausiai ir sudargiškių ZIL-as iškeliaus į karo niokojamą šalį.

Meras Šv. Florijono dienos proga už pareigingumą, išradingumą ir pavyzdingai atliekamas pareigas įteikė padėkas šiems ugniagesiams gelbėtojams: Kidulių ugniagesių komandos vyr. ugniagesiui gelbėtojui Audriui Mozūraičiui, Griškabūdžio ugniagesių komandos vyr. ugniagesiui gelbėtojui Rimantui Žukaičiui, Kudirkos Naumiesčio ugniagesių komandos ugniagesiui gelbėtojui Audriui Baltrušaičiui, Sintautų ugniagesių komandos ugniagesiams gelbėtojams Vaidui Savokaičiui ir Juozui Unguvaičiui.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) Šakių PGT vyriausiasis specialistas Gintaras Ščajevas taip pat pasidžiaugė, kad rajono ugniagesių komandų technika atsinaujina.

„Dabar jau nereikia baimintis, kad su senu automobiliu neatvyksi į nelaimės vietą. Linkiu kolegoms kruopščiai prižiūrėti turimą techniką ir ji tarnaus ilgai“, – kalbėjo G. Ščajevas.

Jis taip pat įteikė Kauno PGV viršininko Vido Barausko padėkas už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą Šakių PGT administratorei Janinai Bagdonienei, vyriausiajam specialistui Rolandui Pavalkiui, budinčios pamainos skyrininkui Rimantui Martinkevičiui, budinčios pamainos vadui Žilvinui Valuntai, budinčios pamainos vyresniajam ugniagesiui gelbėtojui Rolandui Adomaičiui. Padėka skirta ir pačiam G. Ščajevui.

Jis įteikė dar du svarbius apdovanojimus: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus Sauliaus Greičiaus padėką už žmogaus gyvybės išgelbėjimą – Sudargo ugniagesiui gelbėtojui Zigmui Dirveliui. Jo kolegai Remigijui Jašinskui – ženklą „Už nuopelnus gyventojų saugai“.

„Džiaugiamės visi Sudargo gyventojai nauju ugniagesių automobiliu, tikimės, kad dabar prieš kalną važiuos su vėjeliu... Linkiu ugniagesiams stiprios sveikatos ir šv. Florijono globos“, – kalbėjo Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė.

ugniagesiai vaikaiTradiciškai ugniagesiai pakviečia moksleivius dalyvauti konkurse priešgaisrine tema. Po apdovanojimų ugniagesiai gelbėtojai demonstravo metalo pjaustymo įrangą. D. Pavalkio nuotr.

Prisiminimais dalijęsis vienas iš pirmųjų Sudargo ugniagesių Jonas Prūsaitis pasakojo, kad pirmoji gaisrinė mašina buvo ZIL 130 markės automobilis, komanda buvo pavaldi ir seniūnijai, ir Šakiams.

G. Vedegys pripažįsta, kad kalbant apie minėtą „Mercedes Benz“ žodį „naujas“ reikia vartoti tik su išlyga – mašina yra 1998m. laidos, savivaldybės biudžetui ji atsiėjo apie 39 tūkst. eurų.

Į iškilmes atvyko ir visa aštuonių asmenų Sudargo ugniagesių komanda, šie vienbalsiai tvirtino, kad laukė to momento, kuomet į nelaimės vietas galės skubėti naujesniu gaisriniu automobiliu.

„Iki šiol dirbom su ZIL 131 markės 1982 m. gaisrine mašina“, – pasakojo ugniagesys gelbėtojas Darius Kriščiūnas, dirbantis Sudargo gaisrinėje seniausiai – nuo 1989 m.

„Nukrito pagrindinis galvos skausmas, kad nereikės galvoti, ar nuvažiuosim iki nelaimės vietos“, – džiaugiasi ugniagesys Marius Puras.

Ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“ apdovanotas R. Jašinskas prisiminė ir neseną įvykį, kai teko iš uždūminto namo ištraukti jau be sąmonės buvusį vyrą.

„Atvykom gaisro gesinti su kolega Zigmu. Nebuvo kada galvoti apie kažkokias apsaugos priemones, ėjau į namą. Kol atvyko kolegos iš Jurbarko, nelaimėlį gaivinom“, – pasakojo R. Jašinskas.

Kiti vyrai pasakojo, kad tekę ir skenduolį traukti, įkelti ligonius į greitosios pagalbos automobilį, šypsosi sakydami, kad katinų gelbėti iš medžių jau nekviečia. Prisiminė, kad pernai gesino pasienyje užsidegusią žolę. Sudargiškiai ugniagesiai visgi apgailestauja, kad vis dar pasipildyti autocisterną vandens tenka važiuoti į už trijų kilometrų nuo Sudargo esantį tvenkinį.

Jau 21-eri metai R. Pavalkis darželinukus, moksleivius pakviečia dalyvauti konkurse priešgaisrine tematika „Ugnis – draugas ir priešas“. Šiemet konkursui buvo pateikta net 371 piešinys, penki rašiniai ir 34 kompiuterinės grafikos darbai. Dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei prizais.

„Tokio konkurso tikslas, manau, pirmiausiai šviesti vaikus. Jie ne tik piešia, bet ir kalba per pamokas, namuose priešgaisrine tema“, – įsitikinęs R. Pavalkis.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.