Prisiminė duonos kepimo tradicijas

Zanavykų muziejuje nuvilnijo tradicinė, jau 21-oji edukacinė duonos šventė „Su savo duona visur rasi suolą“, į kurią atvyko gausus moksleivių būrys iš Šakių, Jurbarko, Vilkaviškio ir Kauno rajonų.
 
Zyplių dvaro prieigose šventės dalyviai galėjo iš arti pamatyti visą grūdo kelią. Visi, kas norėjo, galėjo patys išbandyti senuosius įrankius: grūdus kulti spragilais, niekoti juos geldoje, arpuoti arpa, malti rankinėmis girnomis, sugrūsti grucę piestoje ir išsijoti miltus.

Su senosiomis žemdirbystės tradicijomis ir apeigomis susirinkusius supažindino Sintautų folkloro ansamblis „Santaka“ (vad. Jūratė Navickienė) bei Šakių kultūros centro folkloro ansamblis „Šakija“ (vad. Virginija Snudaitienė), atlikę parodomąją rugiapjūtės programą.

Javapjūtės talkų pabaigtuvių šokius šoko Šakių „Varpo“ mokyklos jaunuolių liaudiškų šokių grupė „Pynė“ (vad. Vitalija Venienė). Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Plokščių skyriaus folkloro ansamblis „Vaiguva“ (vad. Asta Grigaitienė) šventės dalyvius kvietė pažaisti tradicinius lietuvių liaudies žaidimus.

Kaip įprastai, duonos šventės metu buvo galima apžiūrėti ir šiuolaikinę žemės ūkio techniką, kurią prie muziejaus išrikiavo Lukšių žemės ūkio bendrovė.

Šventės metu duonos kepėjai pasidalijo ne vienu duonos kepimo receptu, pavaišino svečius pečiuje kepta tradicine rugine duonele. Čia pat buvo galima išbandyti ir bitininko, žolininko amatus, susipažinti su skiedrine stogdengyste. Kepyklėlė „Gamtos girnos“ vedė senovinių vaflių kepimo edukaciją, „Grafo vituvė“ siūlė paragauti duonos ledų ir duonos saldainių, pagamintų pagal autentiškus receptus, „Karalkrėslio kepyklėlė“ gomurį paglostė kitais skanėstais, o Zyplių dvaro virtuvės restoranas „Kuchmistrai“ vaišino ant laužo virta zanavykiška duonzupe.

Duonos šventė „Su savo duona visur rasi suolą“ yra projekto „Margi aruodai“ dalis. Jo veiklos finansuojamos Lietuvos kultūros tarybos, Šakių rajono savivaldybės ir Zanavykų muziejaus partnerių lėšomis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.