Vilkaviškio vyskupo velykinis sveikinimas 2024

Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. V. Venslovaičio nuotr.

Šventų Velykų dienos Evangelija mums pasakoja, kaip pasklido žinia apie Jėzaus prisikėlimą. Pirmoji šio nepaprasto įvykio liudytoja buvo Marija Magdalietė. Kaip pasakojama Evangelijoje, labai anksti rytą, dar neišaušus, ji atėjo prie Jėzaus kapo. Ji neabejotinai labai išgyveno dėl Jėzaus pasmerkimo, nukryžiavimo, mirties ir negalėjo rasti paaiškinimo, kodėl viskas būtent taip įvyko.

Marija, kaip suprantame iš evangelisto Jono pasakojimo, atėjo prie kapo neturėdama net mažiausios vilties susitikti su gyvu Jėzumi. Galbūt tą ankstų rytą ji siekė tik vieno – pabūti ramybėje su savo prisiminimais apie tą, kuris pakeitė jos gyvenimą, kuriuo ji visapusiškai pasitikėjo, kuriuo rėmėsi.

Tą Velykų rytą Marijai Magdalietei pirmajai buvo perteikta nepaprasta žinia, kad Jėzus Kristus yra gyvas ir kad jis nugalėjo mirtį. Ši žinia visiškai pakeitė jos tolesnį gyvenimą. Panašiai Kristaus prisikėlimas į naują gyvenimą pašaukė ir kitus Jėzaus mokinius.

O ką gi visa tai reiškia mums, gyvenantiems šiomis dienomis? Šventosios Velykos kasmet mums pakartoja tą pačią džiugią ir viltingą Jėzaus pergalės prieš mirtį žinią. Ši visoje žmonijos istorijoje su niekuo nesulyginama žinia, pakeitusi Marijos Magdalietės ir kitų Kristaus mokinių gyvenimus, ir mus skatina su gyvu tikėjimu priimti Jėzaus prisikėlimą. Kviečia kurti naują gyvenimą su Kristumi, vedantį į šio žemiško gyvenimo perkeitimą amžinybėje. Tikėjimas prisikėlimu yra tarsi tiltas į šių lūkesčių išsipildymą. Kaip rašoma Naujojo Testamento Laiške žydams: „Tikėjimas laiduoja mums tai, ko viliamės, įrodo tikrovę, kurios nematome“ (Žyd. 11, 1).

Tad su pakilia Velykų šventimo nuotaika naujai išgirskime kvietimą nuolat gyventi tikėjimu. Tai atveria perspektyvą, vedančią į mūsų pačių prisikėlimą. Supraskime, kad Jėzaus pergalė prieš mirtį suteikia tai, ko niekas daugiau negali suteikti. Teskatina tad ši šventė ne tik naujai išgirsti apie mūsų prisikėlimo galimybę, bet ir jo siekti.

Prisikėlęs Jėzus Kristus, kuris yra Kelias, Tiesa ir Gyvenimas, mums ir šiandien sako tai, ką sakė apaštalams per pirmąsias Velykas: „Ramybė jums. Tai aš. Nebijokite!“ (Jn 20, 19–31) . Būkime drąsūs, pasitikėkime, kad prisikėlęs Jėzus padės mums įveikti visus iššūkius ir išves į amžinojo, laimingo gyvenimo tikrovę.

Visus nuoširdžiausiai sveikinu mūsų Atpirkėjo ir Viešpaties Jėzaus Kristaus Prisikėlimo iškilmės proga. Kartu noriu palinkėti visiems džiugių Velykų švenčių, jas išgyventi artimiausių žmonių bendrystėje ir tvirtai tikint Prisikėlusiuoju. Taip sustiprės ir mūsų prisikėlimo amžinybei viltis.

Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.