Dalyvavo „Lietuvos neįgaliųjų forumo“ diskusijoje

Liepos 2 d. Šakių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė ir mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis dalyvavo asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ organizuotoje diskusijoje Marijampolėje. Diskusijos pradžioje dalyvius ir organizatorius pasveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, kuri į diskusiją  atvyko su savo komanda.
 
Diskusijos tikslas –  skatinti probleminių neįgaliųjų socialinės globos sistemos pertvarką bei paslaugų plėtros neįgaliesiems bendruomenėje klausimų sprendimą. Institucinės globos pertvarkos užduotis – sukurti pakankamai paslaugų bendruomenėje, kad žmogus gautų reikiamą pagalbą jo gyvenamojoje vietoje. Renginyje dalyvavo penkių Marijampolės regiono savivaldybių atstovai – seniūnai, neįgaliųjų nevyriausybinės organizacijos, Marijampolės televizija bei spauda.

Šakių rajono savivaldybės administracijos mero pavaduotojas E. Pilypaitis iškėlė labai aktualią mūsų rajone problemą – vaikų, paliktų be tėvų globos ir turinčių sunkią proto negalią,  apgyvendinimą specializuotose globos įstaigose. Bendruomenės paslaugų tokiems asmenims nepakanka, o eilės į atitinkamas įstaigas didelės. Diskusijos metu paaiškėjo, kad su šia problema susiduria ir kitos savivaldybės. Taip pat buvo diskutuojama apie socialinių paslaugų plėtrą padedant  bendruomenėms ir kitais aktualiais klausimais.

Marijampolėje vykusią diskusiją asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ vadovai įvardino kaip vieną produktyviausių Lietuvoje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.