baneris leidinys

svirnas zypliuose
Gintarė MARTINAITIENĖ

Pasitvirtino blogiausias scenarijus ir lėšos, kurios turėjo būti skirtos Zyplių dvaro pirmojo svirno pastato sutvarkymui (bendra projekto vertė buvo didesnė nei 600 tūkst. eurų), nebus skirtos ne tik dvarui, bet ir rajonui bei apskričiai apskritai. Jos nuplaukė ir atiteks Plungės Oginskių dvarui ir Vilniuje esančioms Rasų kapinėms.

Kaip komitetų posėdžių metu aiškino meras Edgaras Pilypaitis, tiesiog lėšos atiteks tiems, kurie pasidarė visus namų darbus, priešingai nei rajonas. Tiesa, kad būtent taip ir nutiks, jau buvo galima nuspėti anksčiau, nes projektas buksavo daugiau nei dvejus metus, o paskutiniame posėdyje galiausiai priimtas sprendimas pripažinti jį netekusiu galios, nes visi šaukštai jau po pietų. Išbrauktas jis ir iš Marijampolės regiono plėtros plano bei bendro ES struktūrinių fondų lėšų siūlomų bendrai finansuoti regiono projektų sąrašo. Oficialus argumentas – nebuvo laiku spėta pateikti projektinės paraiškos kartu su parengtu techniniu projektu centrinei projektų valdymo agentūrai.

Komitetų posėdžiuose dar kartą aptarta ir visa priešistorė, kodėl taip nutiko. Beje, ir atsakomybės nėra iš ko pareikalauti, nes kaltuoju įvardijamas buvęs Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas jau nebedirba. Tačiau administracijos vadovai priminė, kad būtent jis, kai dar buvo galima suspėti įšokti į benuvažiuojantį traukinį, pasiėmė atostogas, bet vis vien žadėjo viską suspėti. Mero žodžiais, net žadėjo iš likučių, berods už 7 tūkst. eurų, padaryti techninį projektą, tačiau be 20 tūkst. eurų esą jo parengti neįmanoma. Pasak administracijos vadovų, V. Girdauskas nuolat buvo krutinamas ir raginamas operatyviau ir produktyviau suktis, bet...

 „Mes nekompetentingi pasakyti, su kuo jis (V. Girdauskas) tarėsi ar nesitarė. Bet čia esmė ir ta, kad jis nenorėjo daryti to projekto be rūsio, o kad be rūsio, gana vieningai nusprendė taryba. Galvojo, kad mes supasuosim ir sakysim, daryk su rūsiu, bet taip nebuvo“, – aiškino meras.

Jam pritardamas dabartinis Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis akcentavo, kad 2016 m. rugsėjo 23d. savivaldybės tarybos nariai pritarė projektui „Zyplių dvaro pirmojo svirno pastato modernizavimas pritaikant turizmui ir kultūrinei veiklai“ bei numatė projektą įgyvendinti be rūsio įrengimo. Tačiau atsitiko taip, kad projektinė paraiška Centrinei projektų valdymo agentūrai buvo pateikta dar tų pačių metų liepą ir ten numatyta, kad svirnas projektuojamas su rūsiu!

Arūnas Tarnauskas visgi negalėjo patikėti, kaip dėliojami prioritetai ir kaip galima lengvai vėjais paleisti ilgai lauktus pinigus.

„Kai nori nepadaryti ir nepadarysi, bet kai noras yra, kartais ir išeina“, – mintimis dalijosi tarybos narys, apgailestavęs, kad Zyplių dvaro svirno pirmasis pastatas taip ir liks netvarkytas.

„O tai kiek dar tokių projektų, kuriuos reikės išbraukti?“ – teiravosi Irena Haase.

Jai administracijos vadovai aiškino, kad faktiškai nėra projekto, kurio nereikėtų taisyti, derinti, keisti. A. Šlėderis aiškino, kad anksčiau faktiškai buvo dirbama vienasmeniškai ir darbuotojai net nežinodavo, ką vedėjas sužino agentūroje.

„Nebuvo tos komandos ir komandinio darbo“, – aiškino apie du mėnesius naujam skyriui vadovaujantis A. Šlėderis, dar kartą akcentavęs, kad, be nedirbančio vedėjo, esą atsakomybės už nepadarytus darbus nėra iš ko reikalauti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos