akcija2024 568px

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, praėjusiais metais šalyje dirbo 12.2 tūkst. įvairių specialybių gydytojų. 10 tūkstančių gyventojų teko 38 praktikuojantys gydytojai. Pažvelkime, kokia situacija yra mūsų rajone.

Kaip ir ankstesniais metais, geriausi rodikliai yra didžiųjų miestų savivaldybėse, tačiau Marijampolės apskrityje ir Šakių rajone, lyginant su panašaus dydžio savivaldybėmis, situacija nebloga. Pasak savivaldybės gydytojos Dainos Bagdonienės, galima pasidžiaugti, kad Šakiuose yra tokia situacija. „Žinau tokių vietovių Žemaitijoje, kur žmonės turi laukti didžiulėse eilėse arba jų gyvenamojoje vietoje netgi nėra registruojami pas gydytoją, nes jų tiesiog trūksta arba nėra. Seni žmonės turi vykti į gretimus miestelius“, - teigė D. Bagdonienė.

Šakių rajone praėjusiais metais buvo 68 praktikuojantys gydytojai ir 201 slaugytojas. Pavyzdžiui, Alytaus rajono savivaldybėje šie skaičiai atitinkamai 16 ir 43. Tad 10 tūkstančių alytiškių tenka tik 5 praktikuojantys gydytojai. „Pas mus nėra blogai. Reikia tikėtis, kad taip išliks ir toliau, tačiau šalyje yra daug vietovių, kur situacija gana bauginanti“, - konstatavo savivaldybės gydytoja.

Praktikuojančių odontologų skaičiumi pirmauja Kauno apskritis. Šakių rajono savivaldybėje praėjusiais metais buvo 22 odontologai, 10 tūkstančių rajono gyventojų teko 6.4 odontologo.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, 2010 metų pabaigoje buvo 2875 vaistininkai, tai yra 107 mažiau nei ankstesniais metais. Pagal pateiktus duomenis, Šakių rajone yra 16 vaistinių, tad 10 tūkstančių gyventojų tenka 5.5 vaistininko. Pavyzdžiui, 2010 metais Kazlų Rūdos savivaldybėje buvo 7, Kalvarijos – 4 vaistinės.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos