baneris leidinys

astronomijaTrečiadienio vakarą Zanavykų muziejuje vyko kultūrinis-pažintinis renginys „Žinių kelias“, skirtas jaunimui.

Nuotr. Pokalbio „Astronomija moksle ir mituose“ vedėja Livija Sadauskaitė į renginį susirinkusius supažindino su žiemą matomais žvaigždynais.

Renginys prasidėjo projekto „Saugok sveikatą, kol jaunas“ jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatoriaus Martino Eimučio suorganizuotu protmūšiu, kuriame dalyvavusios komandos suko galvas atsakinėdamos į su sportu, mityba, sveika gyvensena susijusius klausimus. Po trijų etapų, susumavus rezultatus, paaiškėjo, jog nugalėtoja tapo komanda „Fotogeniški“, komanda „Sveiki ir laimingi“ užėmė antrąją vietą, o „Aštru“ – trečiąją. Visos komandos buvo apdovanotos prizais.
 
Susirinkusiam jaunimui pažintinį pokalbį „Astronomija moksle ir mituose“ vedė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos 1bg klasės mokiniai, paruošti mokytojų Stasės ir Antano Burkšaičių. S.Burkšaitienė pasakojo, jog mintis parengti projektą, kad jaunimas iš arčiau supažintų su astronomija, gimė vaikščiojant vakarais ir grožintis žvaigždėtu dangumi.

„Užsivertę kasdieniais darbais ar paskendę rutinoje mes neberandame laiko ir noro pakelti akių į dangų ir pasigrožėti neišsemiamais žvaigždynų lobynais. Kartais derėtų paaukoti kelias miego valandas ir atsigulti po žvaigždėtu dangumi, jį stebėti. Juk žvaigždės – ypatingas reiškinys. Mes jas matome beveik tokias, kaip mūsų protėviai. Bėgant šimtams, tūkstančiams metų keitėsi miestai, miškus iškirto, užaugo kiti, ežerai išdžiūvo, upės pakeitė savo vagas, o žvaigždės liko beveik nepasikeitusios“, – renginį pradėjo jo vedėja Livija Sadauskaitė.

Mokinės papasakojo, kaip žvaigždynų atsiradimai aiškinami graikų mituose. Pavyzdžiui, Dvynių žvaigždynas mena dviejų brolių – Kastoro (jan) ir Poliukso (in) istoriją. Vienos motinos – Ledos sūnūs turėjo skirtingus tėvus. Poliuksas – nemirtingojo Dzeuso sūnus, o Kastoras – mirtingo tėvo. Broliai garsėjo narsa, kovingumu ir broliška meile. Kastorui žuvus, Poliuksas panoro pasidalinti savo nemirtingumu su broliu ir paprašė Dzeuso leidimo. Dzeusas sutiko, bet paskyrė broliams šešis mėnesius išbūti požemiuose. Dvynių ženkle į vieną visumą susijungę skirtingi vyro ir moters, Gėrio ir Blogio, Šviesos ir Tamsos pradai, kurie vienas be kito negali egzistuoti.

Be to, renginio dalyviai susipažino, kaip atrodo geriausiai žiemos metu matomi žvaigždynai, išgirdo daug įdomaus apie kamuolinius, padrikuosius spiečius bei galaktikas.  
Renginį vainikavo 2001m. susikūrusios vilniečių roko grupės „Arbata“ koncertas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos