Ruošiami pasiūlymai, leisiantys teismams dirbti efektyviau

Nors Konstitucijoje numatyta, kad teismai turi vykdyti tik teisingumą, tačiau iki šiol jie atlieka ir nemažai teismams nebūdingų funkcijų. Kaip informavo teisingumo ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Sergejus Tichomirovas, jau patvirtintas planas, kuriame yra numatyta, kokių teismams nebūdingų funkcijų ketinama atsisakyti perduodant jas kitoms valstybės institucijoms ir pareigūnams.
 
Pasak teisingumo ministro Juozo Bernatonio, teismams nebūdingų funkcijų atsisakymas leis teisėjams labiau susikoncentruoti į pagrindinį darbą – teisingumo vykdymą. Įgyvendinus šias priemones, turėtų sumažėti teisėjų darbo krūvis, bylų nagrinėjimas taptų spartesnis. Svarbiausia, kad tokių priemonių naudą pirmiausia pajustų žmonės, kuriems dėl vienokių ar kitokių aplinkybių tenka susidurti su teismais.

Pavyzdžiui, asmenys, auginantys nepilnamečius vaikus, turi gauti apylinkės teismo leidimą, jeigu nori parduoti arba įkeisti butą, kuriame gyvena nepilnamečiai vaikai. Taip pat reikalingas teismo leidimas, jeigu sutuoktiniai nusprendė pakeisti Vedybų sutarčių registre įregistruotą vedybų sutartį. Per praėjusius metus šalies teismai išdavė apie 12 tūkst. įvairiausių leidimų.  

Tais atvejais, kai sutuoktiniai neturintys nepilnamečių vaikų nori nutraukti santuoką bendru sutikimu, neturi kreditorių arba kreditoriai nereiškia pretenzijų dėl turto pasidalijimo būdo, taip pat nebereikėtų kreiptis į teismą dėl santuokos nutraukimo. Nereikėtų į teismą kreiptis ir tais atvejais, jei prašoma vaiko tėvu įrašyti vyrą, kuris pripažįsta save vaiko tėvu.

Ateityje siūloma išplėsti administracinių teisės pažeidimų bylose neteisminių institucijų kompetenciją, kad nuobaudas už padarytus pažeidimus galėtų skirti jos, o ne teismai. Taip pat bus svarstoma, ar plėsi bylų, kuriose būtų privaloma išankstinė neteisminė ginčo sprendimo tvarka, sąrašą. Pavyzdžiui, jei būtų pritarta šiam siūlymui, ginčai dėl vartotojų teisių pažeidimo galėtų būti sprendžiami ikiteismine tvarka Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje.

Civilinio ir Baudžiamojo kodeksų bei kitų įstatymų pataisas ketinama parengti dar šiais metais ir kitų metų pradžioje pateikti svarstyti Vyriausybei, o po to – Seimui.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.