Rajono žemdirbių traktoriai išriedėjo į Vilnių

traktoriai protestas1
Rajono ūkininkai dar praeitų metų balandį, neapsikentę kritiškos situacijos žemės ūkyje, surengė protesto akciją – su traktoriais išriedėjo į Šakių aplinkkelį klausdami politikų, ką jiems daryti: važiuoti į laukus ar į Vilnių? Situacijai nepasikeitus, antradienio rytą su traktoriais išvažiavo į protesto akciją Vilniuje. „Draugo“ archyvo nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Po visoje šalyje įvykusios Lietuvos žemės ūkio tarybos organizuotos laužų deginimo akcijos, prie kurios, siekdami atkreipti politikų dėmesį į žemės ūkio sektoriaus problemas, ypač gausiai prisidėjo mūsų rajono žemdirbiai, sausio 23–26d. šalies žemdirbiai tęsia žadėtus protestus – su žemės ūkio technika važiuoja į Vilnių ir žada protestuoti prie Vyriausybės pastato miesto centre. Ūkininkai nėra patenkinti daugiamečių pievų atkūrimo tvarka, saugomų teritorijų plėtra, akcizų politika, padėtimi pieno sektoriuje ir kt. Jau šiandien, sausio 23-iąją, į Vilnių išriedėjo daugiau nei 70 rajono žemdirbių traktorių.

Dar praeitą savaitę Sintautuose gausiai susirinkę rajono ūkininkai, Šakių rajono ūkininkų sąjungos sukviesti, tarėsi dėl išvažiavimo su traktoriais į Vilnių, kur keturias dienas truks protesto akcija.

Pasak Šakių rajono ūkininkų sąjungos nario, Kidulių krašto ūkininko Dariaus Ufarto, susitikimo metu dar kartą buvo priminti prieš ministro Kęstučio Navicko vykdomą žemės ūkio politiką protestuojančių žemdirbių reikalavimai: išspręsti daugiamečių pievų problemą, sustabdyti apsauginių juostų bei zonų plėtrą ir vienašališką žemės paskirties keitimą be savininko sutikimo, sustabdyti rusiškų grūdų importą į Lietuvą, spręsti nesibaigiančią pieno krizę Lietuvoje, grąžinti iki šiol galiojusias žymėto kuro naudojimo taisykles, sumažinti naftos dujų akcizą iki kaimyninių šalių lygio.

„Susitikimo metu ūkininkai išsakė nuogąstavimus, kad, be šių minėtų įsisenėjusių neišspręstų problemų, atsiranda ir grėsmingai naujų. Ypač yra išsiplėtęs biurokratinis mechanizmas, ūkininkas turi sėdėti valandų valandas prie popierių pildydamas ūkinės veiklos žurnalus, netenkina ir mėšlo ir srutų tvarkymas bei jo terminai, – kalbėjo D. Ufartas. – Mūsų krašto ūkininkai nusiteikę kovoti už savo teises. Nuo šio protesto priklauso labai daug.“

Po susirinkimo Šakių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Duoba teigė, kad organizacinių rūpesčių išties daug, tad aptarti saugaus važiavimo reikalavimai, kadangi akcija planuojama ne vieną dieną, reikia pasirūpinti ir vyksiančių į Vilnių apnakvindinimu bei kita.

Šakiečių ūkininkų žemės ūkio technikos kolona iš Šakių pajudėjo antradienio naktį, ryte Kaune susijungė su protestuotojais iš kitų Lietuvos rajonų ir sostinės centrą turėtų pasiekti antradienį apie pietus, kur technika bus statoma Gedimino pr. bei Goštauto g. Trečiadienį žemdirbiai ir miškų savininkai pristatys savo reikalavimus, lauks susitikimų su valdžios atstovais, numatomi žemdirbius palaikančių medžiotojų, technikos pardavėjų pasisakymai. Kaip teigia organizatoriai, tiek trečiadienį, tiek ketvirtadienį po renginio miesto žmones ir svečiai kviečiami apžiūrėti žemės ir miškų ūkio techniką. Žemdirbiai prie Vyriausybės budės ir naktimis – kas traktoriuose, kas palapinėse.

I. Duobos teigimu, protestuojantys mūsų krašto žemdirbiai nusiteikę Vilniuje būti visas tris dienas, iki ketvirtadienio – sausio 25 d., namo pajudės penktadienio rytą.

Kaip skelbia savivaldybės administracija, sausio 26 d. į Šakius numatytas ir Žemės ūkio ministro K. Navicko vizitas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.