Šakių savivaldybė 2024-ųjų niekam nededikuos


2024-ieji šalyje paskelbti NATO ir Europos Sąjungos, Dainų šventės, diplomatų Lozoraičių metais. Šakių savivaldybė jokioms asmenybėms, jų sukaktims ar svarbiems įvykiams paminėti šių metų nededikuos.

Seimas kviečia 2024m. minėti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Pacų, Imanuelio Kanto, Antano Macijausko, Teodoro Balno, Onos Šimaitės, Petro Paulaičio, Jono Žemaičio-Vytauto, Vincento Vėlavičiaus, Povilo Morkūno-Rimanto, Prano Račiūno, Donato Banionio, Lietuvos olimpinio judėjimo, Žemės ūkio akademijos ir žemės reformos, Antano Vivulskio, Vietinės rinktinės, Partizaninio karo, Kauno ir Šiaulių getų likvidavimo, Tremties, Kengyro sukilimo, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio, Baltijos kelio, Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties metus.

Seimas priėmė Atmintinų dienų įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta papildyti ir patikslinti atmintinų dienų sąrašą. Tarp svarbių pokyčių – į atmintinių dienų sąrašą įrašyta gegužės 15-oji – Respublikos diena. 

Seimas taip pat sutarė iš sąrašo išbraukti birželio 1-ąją minimą Tarptautinę vaikų gynimo dieną, taip atsisakant posovietinio šios dienos minėjimo. Vietoj šios dienos į atmintinų dienų sąrašą nuspręsta įtraukti gegužės trečiąjį penktadienį – Vaiko dieną, ir lapkričio 20-ąją – Pasaulinę vaiko teisių apsaugos dieną.

Į atmintinų dienų sąrašą taip pat įtraukta sausio 22-oji – 1863–1864 m. sukilimo prieš okupacinę Rusijos imperijos valdžią pradžios diena, balandžio paskutinis šeštadienis – Tarptautinė veterinarijos diena, spalio 4-oji – Pasaulinė gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena.

Kaip informavo Šakių savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė, savivaldybė šiemet jokioms asmenybėms ar įvykiams paminėti metų nededikuos.

„Kasmet pasižiūrim, ar turime kažkokių labai svarbių datų, 2020-ieji buvo paskelbti Vinco Grybo metais. Kai yra apvalūs jubiliejai, labai reikšmingi, tuomet ir skelbiam, o šiais metais tokių sukakčių ir neturim, tai neskelbėm. Sekam įvykius ir kai turėsim svarbią datą, skelbsim“, – tvirtino E. Plančiūnienė. 

Pavyzdžiui, 2021-ieji buvo dedikuoti iš Žvirgždaičių kilusiems lietuviškosios aviacijos pradininkams Antaninai ir Jonui Liorentams.

„Draugo“ inf.

 

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.