Medžiai ateities Lietuvai

Šakiečiai Mindaugas Tarnauskas (kairėje) ir Laurynas Suodaitis Rumšiškėse simboliškai pasodino pirmuosius ąžuolų sodinukus, davusius pradžią nacionalinei iniciatyvai „Milijonas medžių Lietuvai“. Asmeninio archyvo nuotr.

Gegužės 19 d. Rumšiškėse startavo nacionalinė iniciatyva „Milijonas medžių Lietuvai“. Lietuvos etnografijos muziejaus teritorijoje pirmuosius ąžuolų sodinukus pasodino Valstybinės miškų tarnybos direktorius, šakietis Mindaugas Tarnauskas, taip simboliškai paskelbdamas projekto pradžią.

Iniciatyvos tikslas – iki 2030 m. visoje Lietuvoje pasodinti milijoną medžių mokyklų teritorijose, parkuose ir kitose viešosiose erdvėse. Planuojama, kad prie projekto prisijungs savivaldybės, mokyklos, bendruomenės, organizacijos bei verslo įmonės.

„Norime, kad medžių sodinimas taptų ne tik gražia akcija, bet ir patirtimi, stiprinančia vaikų, jaunimo bei bendruomenių ryšį su gamta ir atsakomybę už aplinką“, – sakė Valstybinės miškų tarnybos direktorius M. Tarnauskas.

Pasak organizatorių, vasara nėra pats palankiausias metas medeliams sodinti, todėl pagrindinės iniciatyvos veiklos įsibėgės rudenį. Jau rugsėjį įvairiose Lietuvos vietose planuojama pasodinti apie 250 tūkst. skirtingų rūšių medelių.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar matote prasmę jungtis prie Šaulių sąjungos ar karo komendantūrų?

klausimelis 06 02Arūnas iš Ringaudų:

Tokios organizacijos šiandienos geopolitiniame kontekste yra labai prasmingos ir reikalingos. Nors apie komendantūras žinau mažai, trūksta informacijos, bet galvoju, kad jos ypač aktualios šiuolaikiniam jaunimui – mano nuomone, jie kiek išlepę ir mažai ką moka, tad tokia veikla išmokytų didesnės atsakomybės. Kiekvienas pilietis privalo turėti bent minimalias žinias ir aiškiai suprasti, kas yra mūsų priešas. Nors pats auginu vaikus ir laiko trūksta, jei kiltų reali grėsmė, tikrai nebėgčiau į užsienį, kaip kai kurie sako, o likčiau čia. 

klausimelis 06 02 2

Vakaris iš Gelgaudiškio:

Nors apie Šaulių sąjungą ar karo komendantūras kol kas tik šiek tiek girdėjau, žinau, kad tai yra pasiruošimas galimoms grėsmėms. Anksčiau apie narystę jose rimtai nesvarsčiau, tačiau dabar jau pradedu domėtis. Manau, kad jungtis prie tokių organizacijų yra prasminga ir naudinga. Jei iškiltų reali grėsmė, būtų kur kas ramiau būti apmokytam ir pasiruošusiam, todėl tikrai matau prasmę apsvarstyti galimybę prisijungti prie šaulių ar komendantūros.

europos pulsas350px

 
nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.