
Savivaldybės tarybos nariai pritarė protokoliniam sprendimui inicijuoti diskusiją dėl galimos skatinimo tvarkos, pagal kurią meno kolektyvai už aukštus konkursinius pasiekimus galėtų sulaukti premijų, atsiradimo.
Pasiūlymą prieš pat posėdį pateikė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, o į tai reaguodamas meras Raimondas Januševičius nepraleido progos įgarsinti, kad tai „naktinė iniciatyva“ ir esą net be opozicijos siūlymo jau buvo aptarta, kad pastarosiomis dienomis puikių įvertinimų nacionaliniame „Sidabrinių balsų“ konkurse sulaukę „Mozaikos“ bei „Gaudenės“ kolektyvai, o kiek anksčiau puikiai nacionaliniame čempionate įvertintas Šakių orkestras galėtų būti paskatinti iš mero rezervo fondo. Politiniams oponentams apsikeitus priekaištais, kuris gi meras sunaikino, o kuris padėjo atsigauti Šakių orkestrui, taip pat nuskambėjus tarybos narės Kristinos Geršvaltaitienės replikai, kodėl gi anksčiau kolektyvai nebuvo skatinami, o Romui Pukinskui mestelėjus frazę, jog tai oponentų rinkiminis šou, galiausiai pereita prie esminės dalies, kad vienokia ar kitokia tvarka reikalinga. Juolab kad už pasiekimus įvertinami sportininkai, premijos skiriamos mokytojams, medikams. Sutarta ir dėl to, kad tam reikalinga platesnė diskusija, tad nuspręsta šį klausimą gvildenti plačiau, inicijuoti ir Meno tarybos posėdį bei išklausyti įžvalgų, o klausimą kuravimą pavesti Švietimo, kultūros ir sporto skyriui.
Arūnas iš Ringaudų:





