Rajonas šoko kartu su visa Lietuva

soka sakiai
Nuotr. Šakiuose prie šokėjų prisijungė ir Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, tarybos narys Vaidas Balčiūnas.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Praeito penktadienio vakarą per Lietuvą nuūžė akcija „Visa Lietuva šoka“. Tradiciniai šokiai buvo šokami ir mūsų rajone.
 
Šiais metais organizatoriai išplėtė susibūrimo vietų geografiją ir pašokti bei gerai praleisti laiką buvo galima ne tik J. Lingio parke Šakiuose, bet ir Gelgaudiškyje, Griškabūdyje, Kudirkos Naumiestyje, Plokščiuose, Sintautuose bei Lukšiuose.
soka berzelis
Nuotr. Šakių lopšelis-darželis taip pat įsijungė į akciją „Visa Lietuva šoka“.

Antrą kartą Lietuvos liaudies kultūros centro inicijuota akcija siekiama ne tik populiarinti tradicinius šokius, bet ir vienyti bendruomenes, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą. Vienu metu visoje Lietuvoje į šokio sūkurį kolektyvai kvietė įsijungti visus norinčius. Taigi kai kas besisukančius šokio sūkuryje ir betrepsinčius stebėjo iš šalies, o kai kas ir patys noriai mokėsi tradicinių šokių žingsnelių.

soka sakiai2Folkloro ansamblio „Šakija“ vadovė Virginija Snudaitienė kalbėjo, kad kol esame gyvi, negalime pamiršti, kokius šokius šoko mūsų seneliai ir proseniai, todėl patrepsėti ji kvietė Zanavykijai būdingų šokių ritmu. Kartu su kolektyvais „Šakija“, „Girėnai“ J. Lingio parke nuotaikingai trepsėjo ir jaunieji „Pynės“ šokėjėliai, kvietę prisijungti po parką vaikštinėjančius ir šokius stebinčius šakiečius.

Nuotr. Mažieji „Pynės“ šokėjai linksmai sukosi šokio ritmu.

Folkloro ansamblio „Santaka“ vadovė Jūratė Navickienė džiaugėsi šiųmetine iniciatyva akciją organizuoti seniūnijose, ne tik Šakiuose.

„Nors atėjusių daug nebuvo, bet tie, kurie atėjo, noriai dalyvavo ir džiaugėsi, kad smagu“, – teigė J. Navickienė.
soka gelgaudiskis
Nuotr. Kartu su visa Lietuva prie Gelgaudiškio dvaro šoko gelgaudiškiečiai.

Kartu su „Santaka“ Sintautuose šokių mokė „Sintuola“. Noriai į akciją įsijungė ir vaikai, tad  visi trepsėjo „Padispaną“, „Suktinuką“, „Šeštinį“, „Malūnėlį“, „Ant kalno karklai siūbavo“ ir kitus lietuvių liaudies šokius.
soka luksiai
Nuotr. Akcijai abejingi neliko lukšiečiai.

Kudirkos Naumiestyje įtraukti į akciją gyventojus bandė būtent jaunimas. Kartu su gimnazijos moksleiviais Sonatos Galinienės vadovaujamas Kudirkos Naumiesčio jaunuolių kultūros centro kolektyvas „Vindelis“ prie kultūros centro bandė išjudinti ne tik šokėjų tėvelius, bet ir kitus naumiestiečius. S. Galinienė mano, kad būtent jaunimas, ugdymo įstaigos ir turi propaguoti šią akciją.

soka ploksciaiPlokščiuose smagiai į akciją kvietė „Virangė“, „Vaiguva“ bei mažieji mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai. Patrypę ir pasilinksminę plokštiečiai neskubėjo skirstytis, o šnekučiavosi bei bendravo smaguriaudami specialiai akcijai „Visa Lietuva šoka“ iškeptu kolektyvo „Vaiguva“ narės Ingrydos Masaitienės tortu.

Nuotr. Plokštiečiai ne tik šoko, bet patrepsėję ir specialiu tortu vaišinosi.

Gelgaudiškyje šokėjai rinkosi prie dvaro, su visa Lietuva šoko ir lukšiečiai bei griškabūdiečiai.

srtfondasProjekto „Esam zanavykai“ rubriką „Folkloras“ tema „Rajonas šoko kartu su visa Lietuva“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.