
Šią savaitę prie evangelikų liuteronų bažnyčios Šakiuose – darbymetis. Atvykusi aštuonių vokiečių delegacija naujai dengia vieną pusę bažnyčios stogo, o parapijos kunigas, Šakių Diakonijos direktorius Virginijus Kelertas sako, jog be bičiulių pagalbos tokio masto darbai parapijai būtų tiesiog neįkandami.
Pasak V. Kelerto, prieš 30 metų užklota stogo danga per tiek laiko jau buvo susidėvėjusi, vakarinėje pusėje į vidų sunkdavosi vanduo. Būtent šią dalį dabar geradariai ir keičia.
„Jie mūsų partneriai ir bičiuliai nuo 1995-ųjų. Net ir varpas mūsų bažnyčioje yra atkeliavęs iš jų parapijos, Saksonijos žemės“, – dalijasi V. Kelertas ir džiaugiasi, jog klojama itin kokybiška aliuminio danga.
Kunigas, Šakių Diakonija vadovas Virginijus Kelertas tvirtina, kad be paramos tokio masto darbai kaip stogo keitimas būtų tiesiog neįmanomi, tad vertina nuolatinį vokiečių dėmesį ir pagalbą. D. Pavalkio nuotr.
„Garantiją duoda vien spalvai 40 metų, tai juokauju, kad jei ne gaisras, rusų kariuomenė, tai man jau danga daugiau rūpintis nereikės“, – sako pašnekovas.
Visi šiuo metu Šakiuose viešintys vokiečiai Joachim Kummer, Kerstin Kummer, Renè Schubert, Lucie Schubert, Gerald Pampel, Benjamin Krauß, Luca Auerswald, Matthias Auerswald pasakoja turintys kitus darbus ir užsiėmimus, tačiau savanorystėje mato ypač didelę prasmę, tad nuolat atvyksta pagelbėti. Viena iš pašnekovių – abiturientė, ji juokiasi, kad ant nosies egzaminai, tačiau vis tiek nusprendė atvykti su bičiuliais į Šakius ir prisidėti prie kilnios misijos. Kai kuriems tai kone kraujyje, nes čia atvykdavo ir savanoriaudavo seneliai, dabar tradicijas tęsia anūkai.
D. Pavalkio nuotr.
Skaičiuojama, kad šiuo metu atliekamų darbų finansinė vertė apie 40 tūkst. eurų, tad Šakių Diakonijos vadovas prasitaria, kad gana mažai evangelikų liuteronų parapijai pačiai tokių darbų įgyvendinti nepavyktų.
V. Kelertas dėkingumą reiškė ne tik svečiams iš Vokietijos, bet ir rajono merui Raimondui Januševičiui, kuris tarpininkavo ir suorganizavo, jog prie bažnyčios atsirastų pastoliai. Juos pastatė ir pagalbos ranką ištiesė Vitalijaus Bogovičiaus vadovaujama UAB „Vitremsta“. Rajono vadovas už nuolat rodomą dėmesį mūsų kraštui padėkos žodžius taip pat skyrė svečiams ir prasitarė, kad išties tokio masto darbai net ir didesnėms bendruomenėms yra iššūkis, tad pagalba itin vertinga.
Arūnas iš Ringaudų:





