Rajone koronavirusu serga 430 žmonių

Nors nuo praėjusios savaitės sergančiųjų koronavirusu skaičius rajone šiek tiek šoktelėjo, tačiau džiugina kitas rodiklis – stipriai mažėjo teigiamų testų skaičius.

Ketvirtadienio duomenimis, 100 tūkst. gyventojų rajone teko 1 tūkst. 657,1 atvejo, Lietuvoje – 2 tūkst. 203,5. COVID-19 serga 430 žmonių. Septynių dienų vidurkis – 26 atvejai per dieną. Per tris paskutiniąsias dienas susirgo 80 žmonių, iš jų 14 iki 18 m., 59 iki 65-erių ir septyni atvejai nustatyti asmenims, vyresniems nei 65-erių.
 
Tiesa, išaugo židinių skaičius. Šiuo metu yra ne aštuoni, o devyni – po vieną fiksuota sveikatos priežiūros bei socialinės globos įstaigose, penki – ugdymo įstaigose, du – kitose įstaigose.

Ypač sumažėjęs testų poreikis. Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, nors šiuo metu kasdien daroma po 80 testų, tačiau būna, kad laisvų lieka ne vienetais, o dešimtimis. Nuo ankstesnio karto teigiamų testų mažėjo net 10 proc. Iš viso per savaitę buvo atlikta 421 testas, iš jų teigiamų atvejų 48 proc.

Skiepijimo rodikliai vietoje stovi tiek šalyje, tiek ir rajone. Per praėjusias tris dienas pasiskiepijo aštuoni žmonės, iš jų du gavo antrą skiepą, šeši skiepijosi trečia, palaikomąja vakcinos doze.

Rajone pasiskiepiję 18 tūkst. 466 žmonės arba 70,2 proc. gyventojų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.