Kaip skelbia Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), dėl egzaminų rezultatus skaitmenizuojančios įmonės klaidos skaičiuojant valstybinių brandos egzaminų rezultatus, nežymiai keičiasi bemaž 4 tūkst. abiturientų brandos egzaminų rezultatai. Tarp jų – ir mūsų rajono.
„Įmonė informavo, kad į galutinio egzamino rezultato skaičiavimo algoritmą dėl techninės klaidos nebuvo įtraukti atsakymo lape mokinio pasirinktų atsakymų į uždarojo pobūdžio klausimus pataisymai. Dėl šios priežasties 2 tūkst. 832 abiturientų darbų galutinis įvertinimas kinta į didesnę pusę (vidutiniškai apie 1,4 balo iš 100) ir 1 tūkst. 44 į mažesnę, pokyčio vidurkis nežymus – 1,3 balo iš 100“, – sako laikinasis NŠA direktorius Aidas Aldakauskas.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti pranešė, jog po klaidos skaičiuojant valstybinių brandos egzaminų rezultatus du abiturientai nebeturės teisės stoti į aukštąsias mokyklas, trys galės dalyvauti stojimo konkurse į kolegijas.
Anot savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, keitėsi 16-os Šakių „Žiburio“ gimnazijos auklėtinių brandos egzaminų rezultatai (kai kurių ne po vieną, iš viso – 19), Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos – dviejų, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos – trijų, Griškabūdžio gimnazijoje – vieno. Tiesa, vedėjo teigimu, dauguma rezultatų keitėsi į didesnę pusę, o radikalių pokyčių nebūta – išaiškėję tikrieji rezultatai nepapildė neišlaikiusiųjų gretų, taip pat neatnešė ir naujų šimtukų.
„Iš vienos pusės čia tokia techninė klaida, bet ta techninė klaida turi labai didelį svorį, neturėtų taip atsitikti – kažkas turėtų sužiūrėti, turėtų būti kontrolės mechanizmas“, – laikraščiui „Draugas“ komentuoja D. Aštrauskas.
Kaip paaiškėjo vėliau, klaida algoritme buvo atrasta kone atsitiktinumo dėka – abiturientas pasigedo vieno taško, o tada klausimų kilo ir pačiai rezultatus skaičiavusiai įmonei „Info-Tec“.
„Nors ir atsitiktinumas, bet, aišku, geriau, jog tai išlindo, nes daugumai vis tiek padidėja tų balų. Per visą Lietuvą penkiems nepasisekė, bet nemažai daliai balai prisidėjo. Žiūrint į skaičius, kur iš beveik 4 tūkst. penki neišlaikė, tai procentas labai nedidelis. Bus NŠA tam tikra pamoka. Iš klaidų mokomės, bet tos klaidos vis tik, sakyčiau, skaudžios“, – svarsto Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.