
Tinkama ir visavertė mityba vaikystėje yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių ne tik augančio organizmo raidą, bet ir ilgalaikius sveikatos įpročius. Prie jų formavimo prisideda ir speciali programa, aprūpinanti vaikus nemokamais pieno produktais, šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Šiemet joje dalyvauja daugiau nei 221 tūkst. vaikų.
Kaip skelbiama pranešime spaudai, nuo 2025m. spalio iki šių metų sausio pabaigos – ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams bei 1–4 klasių mokiniams jau išdalinta 433 tūkst. litrų pieno, 168 tūkst. kilogramų jogurto, 292 tonos obuolių ir 132 tonos morkų.
Programoje šiemet dalyvaujantiems 221 tūkst. 394 vaikams taip pat nemokamai išdalinta 9 tonos brandinto sūrio, 4 tonos šviežių sūrio lazdelių, 2 tonos kriaušių ir apie 6 tonas sulčių.
„Vienas didžiausių šios programos privalumų – kad nemokamus pieno produktus bei vaisius ir daržoves vaikai gauna reguliariai. O reguliarumas ugdo bei formuoja ilgalaikius mitybos įpročius, kurie, tikėtina, išliks visą gyvenimą“, – įsitikinusi Žemės ūkio agentūros (ŽŪA) Komunikacijos ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Aistė Kanevičienė.
Pagal šiuo metu galiojančią tvarką vienam vaikui skiriama viena pieno ar pieno produkto porcija: apie 125–150 ml pieno, 125 g jogurto arba 40 g sūrio. Šiais mokslo metais pieno produktų vaikai gauna keturis kartus per mėnesį, jogurto arba sūrio – du kartus. Vaikas taip pat gali gauti obuolį ar kriaušę, pjaustytų morkų arba stiklinę vaisių ar daržovių sulčių. Morkos šiais mokslo metais tiekiamos du kartus, obuoliai – tris kartus per mėnesį.
Vaisius ir daržoves mokymo įstaigoms šiuo metu tiekia 25 lietuviškos bendrovės, pieno produktus – septynios.
Rajone vaisių programoje dalyvauja penkios, o pieno produktų – septynios ugdymo įstaigos.
Programą administruoja Žemės ūkio agentūra.
Arūnas iš Ringaudų:





