Už tvarumo žinias – padėka

Organizatorių nuotr.

Balandžio 30 d. visoje Lietuvoje vykęs „Atliekų kultūros“ egzaminas ir vėl subūrė tūkstančius aplinkai neabejingų dalyvių. Prie jau septintus metus iš eilės organizuojamos iniciatyvos šiemet aktyviai prisijungė ir Šakių rajono savivaldybės ugdymo įstaigos – egzamine dalyvavo 179 rajono moksleiviai.

„Atliekų kultūros“ egzaminas kvietė pasitikrinti žinias apie rūšiavimą, atsakingą vartojimą, atliekų mažinimą ir tvarų kasdienį elgesį. Už domėjimąsi tvarumo temomis Šakių rajono savivaldybė kartu su Šakių kultūros centru ir VšĮ „Baltas ekranas“ rajono mokiniams padovanojo režisierės Magdalenos Nieć filmo „Šuo, kuris keliavo traukiniu“ peržiūrą.

Specialiais UAB „Ecoservice“ įsteigtais prizais tądien apdovanoti daugiausia balų egzamine surinkę dalyviai: Indrė Jančaitytė, Rasa Gabraitienė ir Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Lekėčių skyriaus trečios klasės mokinys Lukas Teresevičius, o tos pačios ugdymo įstaigos geriausiai egzaminą išsprendusiai 1–4 klasių grupei atiteko Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos įsteigtas prizas – ekskursija Vištyčio regioniniame parke Šilelio pažintiniu taku.

Respublikiniu mastu šiųmetis egzaminas sulaukė rekordinio susidomėjimo – į jį registravosi daugiau kaip 24 tūkst. dalyvių, o egzaminą laikė daugiau kaip 17 tūkst. žmonių. Kaip ir ankstesniais metais, aktyviausi buvo moksleiviai – jų dalyvavo beveik 15 tūkst. Prie iniciatyvos prisijungė kone 500 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar matote prasmę jungtis prie Šaulių sąjungos ar karo komendantūrų?

klausimelis 06 02Arūnas iš Ringaudų:

Tokios organizacijos šiandienos geopolitiniame kontekste yra labai prasmingos ir reikalingos. Nors apie komendantūras žinau mažai, trūksta informacijos, bet galvoju, kad jos ypač aktualios šiuolaikiniam jaunimui – mano nuomone, jie kiek išlepę ir mažai ką moka, tad tokia veikla išmokytų didesnės atsakomybės. Kiekvienas pilietis privalo turėti bent minimalias žinias ir aiškiai suprasti, kas yra mūsų priešas. Nors pats auginu vaikus ir laiko trūksta, jei kiltų reali grėsmė, tikrai nebėgčiau į užsienį, kaip kai kurie sako, o likčiau čia. 

klausimelis 06 02 2

Vakaris iš Gelgaudiškio:

Nors apie Šaulių sąjungą ar karo komendantūras kol kas tik šiek tiek girdėjau, žinau, kad tai yra pasiruošimas galimoms grėsmėms. Anksčiau apie narystę jose rimtai nesvarsčiau, tačiau dabar jau pradedu domėtis. Manau, kad jungtis prie tokių organizacijų yra prasminga ir naudinga. Jei iškiltų reali grėsmė, būtų kur kas ramiau būti apmokytam ir pasiruošusiam, todėl tikrai matau prasmę apsvarstyti galimybę prisijungti prie šaulių ar komendantūros.

europos pulsas350px

 
nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.