Gelgaudiškio dvaras turi naujus nuomininkus

sutartis visockas
Gelgaudiškio dvaro 10 metų nuomos sutartį pasirašė MB „Renginių grupė“ vadovas Virginijus Visockis. Jis patikino, kad tikslas – kuo greičiau dvare įrengti apgyvendinimo bei maitinimo paslaugas ir siekti, kad išskirtinis objektas būtų vienas žinomiausių visoje šalyje. D. Pavalkio nuotr.

Ketvirtadienį ryte mero Raimondo Januševičiaus darbo kabinete buvo pasirašyta Gelgaudiškio dvaro sodybos statinių nuomos sutartis su MB „Renginių grupė“ iš Kauno.

Parašus ant sutarties padėjo Šakių kultūros centro direktorius Mindaugas Kriaučiūnas ir MB „Renginių grupė“ vadovas Virginijus Visockis, sutarties pasirašyme dalyvavo ir meras R. Januševičius, teiravęsis – galbūt reikėtų kažką aptarti iki sutarties pasirašymo.

„Yra galimybė tartis, nėra betoninė sutartis, manau, bendromis jėgomis ir dirbsime dėl dvaro ir ateities. Mums tinka ir patinka“, – prieš sutarties pasirašymą sakė V. Visockis.

Jis patikino, kad „tik padėjus parašiuką bėgimo takelis atsidaro“, mat tikslas – kuo greičiau įrengti tiek maitinimo, tiek apgyvendinimo patalpas bei apskritai dar labiau įveiklinti dvarą.

„Dvaras jau dabar save reklamuoja, o mūsų tikslas prisidėti ir siekti, kad jis būtų vienas geriausių dvarų Lietuvoje <...>. Labai puiki vieta, rojaus kampelis ir energetiškai traukianti vieta“, – sakė naujasis dvaro nuomininkas ir pripažino, kad tam tikro nerimo būta, svarstyta, kodėl gi per tiek laiko toks puikus dvaras taip ir nerado šeimininkų.

Kalbėdamas apie pirmuosius darbus V. Visockis vardijo, kad vienas iš pirmųjų uždavinių – susitikti su bendruomene, užmegzti draugiškus ryšius.

Iškart po sutarties pasirašymo su kultūros centro vadovu bei savivaldybės administracijos atstovais nuomininkas išvyko į dvarą apžiūrėti jo ir jam priklausančių pastatų. Tiesa, patikino, kad jau anksčiau apžiūrėdamas objektą matė tam tikrų statybinių klaidelių, juokavo, kad kaminas būsimame viešbutyje gali nugriūti, tad viskas bus fiksuojama ir tariamasi, kaip tai ištaisyti.

Pristatydamas save ir savo įmonę „Renginių grupė“ vadovas teigė, kad jo vadovaujama mažoji bendrija vykdo veiklą tiek sporto, tiek muzikos srityse. Jis pats yra ir VšĮ „Lietuvos techninio sporto centras“ vadovas, jo sutuoktinė yra išrinkta į Kauno miesto tarybą su visuomeniniu komitetu „Vieningas Kaunas“. Anot nuomininko, nors jis įsikūręs Kaune, tačiau sąsajų su mūsų kraštu turi, iš čia kilę jo mamos tėvai, krikšto mamos mama, tad pripažino Zanavykijai jaučiantis simpatijas.

Komisijos posėdis Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomai nustatyti vyko kovo 31 d. Jame dalyvavo du pretendentai, vienas iš jų vietinis. Pranešama, kad laimėtojas buvo pasirinktas dėl to, kad pasiūlė didesnę nuomos kainą.

Kaip žinia, tarybos nariai vasarį priėmė sprendimą nuomoti ne dalį statinių, o visą dvaro kompleksą. Nuomos sąlygose buvo numatyta, kad nuomininkas dvare turi teisę verstis ūkine komercine veikla, turi prižiūrėti dvaro sodybą, teikti turizmo paslaugas. Kalbant konkrečiau, čia turėtų būti teikiamos apgyvendinimo, maitinimo, renginių organizavimo paslaugos ir pan. Veiklą viešbučio ir restorano pastatuose turėtų pradėti ne vėliau kaip per vienerius metus nuo nuomos sutarties pasirašymo. Pradinis nuomos mokestis už visų patalpų nuomą – 969 eurai mėnesiui (be PVM). Neoficialiomis žiniomis, dabartinis nuomininkas šią sumą pakėlė maždaug 130 eurų. Nuomos terminas – 10 metų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.