Šakiečiai minėjo pasaulinę cirko dieną

cirko dienaRita PLAUŠINAITYTĖ
 
Nors Pasaulinė cirko diena švenčiama balandžio trečiąjį šeštadienį, šiais metais, dėl miesto centre vykusios mugės, cirko vadovai ją nusprendė paminėti dar išvakarėse. Kuo labiau savo gerbėjus gali pamaloninti  cirko „Šypsena“ artistai, jeigu ne savo pasirodymu?
 
Nuotr. Šakių cirko studija „Šypsena“ šiais metais Pasaulinę cirko dieną minėjo dovanodama savo programą gimtojo miesto žiūrovams.
 
Būsimieji artistai
 
Spalvingi ir gražūs jaunųjų cirko mokyklos artistų pasirodymai penktadienio vakarą susipynė su dviejų mūsų krašto vokalisčių Paulinos Mockaitytės ir Vismantės Vasaitytės balsais. Net trys išskirtiniai cirko artistų pasirodymai buvo atliekami skambant šių jaunų solisčių dainoms. Tuo cirko „Šypsena“ vadovai savo gerbėjams norėjo parodyti, jog cirkas – tai menų sintezė. „Cirkas apima daug meno sričių - tiek vokalą, tiek šokį, tiek akrobatiką ir kitas sritis. Cirkas taip pat yra menas“,- pasakojo vadovas Raimondas Januševičius. „Šypsenos“ vadovai tikisi, kad Pasaulinė cirko diena mūsų mieste taps tokia pat svarbi bei žinoma kaip ir Tarptautinė teatro diena. Lig šiol Pasaulinę cirko dieną kolektyvas minėdavo išvykdamas kur nors į svečias šalis pažiūrėti kitų didžiųjų cirko arenų artistų pasirodymų Latvijoje, Rusijoje ar kitose šalyse. Šiais metais cirko  artistai nusprendė atiduoti duoklę savo miestui, kuriame ir gimsta patys gražiausi pasirodymai. Šventinėje cirko programoje dalyvavo ne tik jau ne vienerius metus šį žanrą puoselėjantys atlikėjai, bet ir patys mažiausieji cirko mokyklos lankytojai, vadovų vadinami „varliukai“. Tai vaikai nuo trejų su puse iki septynerių metukų, kurie jau mokosi subtiliųjų cirko gudrybių. Anot Itanos Januševičienės, mažųjų artistų pasirodymas dar nebuvo profesionalus, tačiau vadovai turėjo tikslą parodyti žiūrovams, nuo ko prasideda pats cirkas. Nė vienas garsus artistas negimsta viską mokėdamas, jis turi nueiti ilgą ir daug pastangų bei valios reikalaujantį treniruočių kelią, kol jo pasirodymai ima džiuginti žiūrovų širdis. Anot vadovų, mažieji jau daug labiau supranta kai kurias cirko subtilybes ir moka atlikti keletą numerių, kas būtų dar visai sudėtinga bet kuriam ką tik pradėjusiam lankyti cirko mokyklą. Tai ir sukelia mokytojų pasididžiavimą stebint jauniausių kolektyvo atlikėjų pasirodymus. Mažieji cirko artistai iš tiesų įnešė į visą šventės programą daug spalvingos nuotaikos, bei susižavėjimo šypsenų žiūrovų veiduose. Itana ir Raimondas Januševičiai džiaugiasi, jog į šventę atvyko ir buvę cirko artistai, kurie jau iškeliavę studijuoti į didesnius miestus.
 
Cirkas – meno dalis

Cirko studijos vadovai džiaugiasi, jog įdėtas sudėtingas darbas į jų kolektyvo veiklą nenuėjo perniek.  Ir pats Pasaulinės cirko dienos minėjimas rodo, jog keičiasi žmonių pažiūros į cirką.  „Anksčiau žmonės žiūrėdavo į cirko artistus kaip į keliaujančių čigonų grupę, kuri juos palinksmins. Dabar pamažu ateina sąmoningumas, jog cirkas yra nedaloma meno dalis“,- pasakojo Itana. Mokytojai džiaugiasi, jog per daugelį metų pavyko suformuoti kitokį visuomenės požiūrį į šį žanrą bei didžiuojasi savo kolektyvo pasiekimais. „Mes įgyvendinom savo planus ne šimtu procentų, bet visu šimtu dvidešimt“,- pasakojo Raimondas Januševius. Tačiau vadovai nežada artimiausiu metu užmigti ant laurų, turi daug planų ir ambicijų ateičiai. „Galėtume ir nieko nedaryti toliau – užtektų tų keleto profesionalių atlikėjų, kuriuos dabar turime, tačiau mes ne dėl to viską pradėjome, norėtume perduoti savo turimas žinias ateities kartoms“,- kalbėjo „Šypsenos“ vadovas. Dirbdami iš idėjos puoselėti cirko meną, vadovai guodžiasi, jog labai sudėtinga į mūsų provincijos miestelį pritraukti profesionalius pagalbininkus, kurie palengvintų pačių vadovų darbą. „Dabar susiduriam su sunkumais ieškodami choreografo. Niekas nenori atvažiuoti dirbti čia iš tolimesnių miestų už kuklų atlyginimą“,- pasakojo Itana Januševičienė.  Tačiau vadovai nenuleidžia rankų ir artimiausiu metu ketina ieškoti profesionalių pagalbininkų savo mokyklai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.