Šakių bibliotekoje – paroda „Mandalos – mano pasauliai“

paulauskieneArtėjant pačiai gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms, Šakių viešosios bibliotekos Žiemos sodo galerijoje atidaryta išskirtinė Julijos Paulauskienės paroda „Mandalos – mano pasauliai“.
 
Nuotr. Šakių viešojoje bibliotekoje atidaryta J. Paulauskienės paroda, kurioje eksponuojamos mandalos, kurias autorė piešė nesilaikant jokių taisyklių.
 
Tai tarsi žydėjimo puota gamtoje, kviečianti stabtelėti rutinos greitkelyje, įsiklausyti, ką šneka širdis, ko nori siela, pavargęs kūnas.

Iš Šakių kilusi mokytoja lituanistė Julija Paulauskienė, pristatydama savo pieštas mandalas (apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką), atviravo, kodėl piešia būtent jas. J. Paulauskienė pabrėžė, kad tai nėra tradicinė mandala - tai yra jos pačios fantazijos vaisius, nesiremiantis jokiomis taisyklėmis. Jos gyvybės gėlelė, sudaryta iš susikertančių ir žiedlapius formuojančių apskritimų, – gyvenimo džiaugsmo išraiška.

„Kodėl aš jas piešiu“,- klausė savęs autorė ir atsakė: „Ne rezultatas traukia. Svarbiausia – pats piešimo procesas, kuris ramina, nuostabiai harmonizuoja, teikia laisvės fantazijai. Piešiu nuo mažens ir susikuriu pasaulį. Tiesiog ranka kruta. Piešimas – lyg laisvas rankos šokis.“

Renginio metu mokytoja G. Sniečkuvienė teigė, kad šių piešinių spalvinimas moksleiviams - puikus būdas nusiraminti, susikoncentruoti. Juk ne veltui, žodis „mandala“ lietuvių kalbai labai artimoje sanskrito kalboje reiškia – „Mano dalia“. „Kiekviena gėlė, kiekvienas augalas yra mandala. Kiekviena planeta, kiekviena galaktika yra mandala. Kiekvienas žmogus yra mandala. Kiekvienas reiškinys yra mandala. Jos centras yra esmė, o visa kita - tai, kas iš to išeina“,- kalbėjo G. Sniečkuvienė.

Parodos atidarymu džiaugėsi bibliotekos direktorė R. Ūsienė, autorės draugai, artimieji, o pačias gražiausias dainas menininkei dovanojo Violeta Simonavičienė.

Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti Julijos Paulauskienės darbais.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.