Bibliotekos savaičių dienose kalbama tarmiškai

Balandžio 23 dieną Šakių viešojoje bibliotekoje vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas. Šie metai yra paskirti etnografinių regionų metams, tad ir Šakių bibliotekoje ketvirtadienio popietę buvo postringaujama visomis keturiomis tarmėmis.
 
Keturis skirtingus etnografinius mūsų šalies regionus pristatė moterys, kurios iš jų yra kilusios ir puikiai mokančios savo tarmes. Asta Žilaitienė skaitė tekstus aukštaitiškai, pasakojo apie Aukštaitijos krašto valgius, papročius būdingus tik tame regione. Žemaitė Violeta Simanavičienė skaitė savo gimtąja tarme, kurią mums, suvalkiečiams, suprasti tolygu mokėti užsienio kalbą. Valerija Endriukaitienė pasakojo savo gyvenimo istoriją dzūkškai, moteris dalijosi prisiminimais, koks jai pasirodė Suvalkijos kraštas kai pirmą kartą čia atvyko. Onutė Jasinskienė pristatė sūduvių šnektos ypatybes ir kaip ji yra įsipynusi į literatūrinę kalbą.

Su Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymu visus susirinkusiuosius sveikino Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė bei Šakių parapijos klebonas Vytautas Antanas Matusevičius. Po renginio Šakių bibliotekos darbuotojai ir jų bičiuliai išvyko į Kalvariją, kur Kalvarijos savivaldybės bibliotekoje pristatė savo literatūrinę muzikinę kompoziciją „Laimė praskrido kaip mėlyna paukštė”.

Šakių viešosios bibliotekos darbuotojai savo bičiuliams ir nuolatiniams lankytojams per visą bibliotekų savaitę yra paruošė ne vieną renginį ar susitikimą su poetais, aktoriais. Balandžio 24 – ąją buvo minima vadinamoji draugų diena, kurioje savo naujausias knygeles pristatė poetas Jonas Endrijaitis. Sekmadienį Šakių šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje bibliotekos darbuotojai pasakojo apie savo veiklą bei dovanojo šventinį koncertą. Pirmadienio vakare šakiečiai turėjo galimybę susitikti su visiems gerai žinoma ir mylima Kauno dramos teatro aktore, knygų autore Doloresa Kazragyte.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.