Gelgaudiškio dvaro nuomininkai traukiasi – paprašė nutraukti sutartį

gelgaudiskio dvaras2 nutrauke
Artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje turėtų būti sprendžiamas klausimas dėl sutarties nutraukimo su dabartiniais nuomininkais, o vėliau jau kitais savivaldybės sprendimais bus sprendžiama, kaip dvarą įveiklinti ar vėl išnuomoti. (D. Pavalkio nuotr.)


Gintarė MARTINAITIENĖ

Gelgaudiškio dvaras verslininkams Aldoniams iš Alytaus buvo išnuomotas 2019 m. vasario 15 d., tačiau dabar situacija pasikeitė kardinaliai ir verslininkai paprašė apskritai nutraukti sutartį.

Jau skelbėme anksčiau, kad Gelgaudiškio kultūros centras rugpjūčio 12 d. buvo gavęs nuomininkų UAB „Kartai“ raštą su prašymu tam tikromis dienomis apleisti dvarą, dėl to tradicinę Žolinę teko rengti kitoje vietoje. Su nuomininkais kultūros centras buvo pasirašęs bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią būtent jie prižiūrėjo dvarą, aplinką, vykdė jame švietėjišką ir kultūrinę veiklą, edukacijas, tačiau ši sutartis turėjo nutrūkti rugsėjo 9 d. ir nuo tos dienos dvare kultūros centras nebūtų vykdęs jokios veiklos.

Tad užbėgant įvykiams už akių verslininkų buvo teiraujamasi, kaip jie užtikrins esmines sutarties sąlygas, kaip bus vykdoma veikla ir pan.

„Raštą gavome. <...> Jie viską apmąstę pasiūlė sutartį nutraukti abipusiu sutarimu, tai rengsime tarybai sprendimo projektą, nes be tarybos negalime“, – informavo meras Edgaras Pilypaitis.

Tada, aiškino jis, bus rengiami turto perdavimo bei priėmimo aktai, tačiau procedūros bei darbas neturėtų būti sudėtingi, nes realiai veiklos dvare nuomininkai taip ir nevykdė.

Kol sutartis nenutraukta, verslininkų paprašyta ankstesnius raštus dėl bendradarbiavimo nutraukimo su kultūros centru pripažinti neturinčiais galios, kad kultūros centras turėtų pagrindą ir toliau dvare vykdyti veiklą.

„Ir gyvenam nuo nulio“, – į klausimą, o kas toliau, atsako meras ir priduria, kad pastatų įveiklinimo ir išnuomojimo klausimai bus sprendžiami tolimesniais savivaldybės tarybos sprendimais.

Paklaustas, kokie sutarties nutraukimo motyvai, E. Pilypaitis tepasako, kad verslininkai nurodė, jog įvertino situaciją ir pasikeitus verslo planams.

Įmonių UAB „Kartai“ ir UAB „Tarzanas“ atstovas Mindaugas Aldonis „Draugui“ teigė susilaikantis nuo komentarų ir patikino, kad viskas išdėstyta raštuose savivaldybei.

Meras pastebėjo, kad šioje situacijoje negalima nutylėti pozityvaus dalyko – verslininkų atėjimas savivaldybę išgelbėjo nuo grėsusių sankcijų (neradusi nuomininko savivaldybė būtų turėjusi grąžinti bemaž 2 mln. Europos Sąjungos paramos, išleistos rūmų restauracijai).
 

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.