Pasienio Sūduvos istoriniais pėdsakais

ekskursija naumiestis
Ekskursiją po Kudirkos Naumiestį išradingai vedė Vinco Kudirkos muziejaus edukatorė Vaida Janulevičiūtė (dešinėje) ir Šakių rajono viešosios bibliotekos Kudirkos Naumiesčio skyriaus bibliotekininkė Kristina Vaitiekaitienė, susidomėjusių buvo per pusšimtį. R. Abromo nuotr.


Savaitgalį projekto „Pasienio Sūduva“ dalyvius pakvietė teatralizuota ekskursija po Kudirkos Naumiestį, kur pasitikusios dvi Naumiesčio ponios siūlė pakeliauti po istorinį miestą. Prieš tai ekskursijos vyko Kybartuose ir Vištytyje.
 
Pasak Vinco Kudirkos muziejaus vedėjos Vidos Endriukaitytės, po istorinį Kudirkos Naumiesčio miestą pasižvalgyti panoro per 60 žmonių – ne tik kaimynai iš Kybartų, Vilkaviškio, bet atvyko ir iš Kauno.

Ekskursija prasidėjo nuo Vinco Kudirkos muziejaus ir ,,Varpo“ aikštės, kuri nuo pat miestelio įkūrimo tarnavo miestui kaip turgaus aikštė. Šiandien ją puošia tarpukariu pastatytas Vinco Kudirkos paminklas. Iš čia ekskursijos dalyviai patraukė pasienio kryptimi, stabtelėjo prie  Nepriklausomybės paminklo ir pasiekė senąjį tiltą per Širvintos upę, kuris šiandien, deja, jau niekur neveda. Sustoję prie Kudirkos Naumiesčio perlu vadinamos Šventojo Kryžiaus Atradimo bažnyčios, ekskursantai galėjo įsigyti po visą Lietuvą keliavusių lietuviškų šventų paveikslėlių.

Traukiant miesto kapinių link, prie Vinco Kudirkos kapo, ekskursantai pravažiavo tarpukariu statytą Dr. Vinco Kudirkos tiltą ir vieną labiausiai akį traukiančių objektų – liaudies meistro Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblį po atviru dangumi.

„Buvo tokių ekskursantų, kurie jau nuo pirmos ekskursijos seka projektą ir keliavo po Kybartus bei Vištytį. Jų atsiliepimai apie ekskursiją Kudirkos Naumiestyje išties geri, nes Kybartuose ir Vištytyje ekskursijos buvo daugiau informacinio pobūdžio, o mūsų ekskursija buvo teatralizuota. Tiesa, mūsų ekskursija taip pat skirtinga nei prieš tai buvusios. Kadangi projektas skirtas paveldo aktualinimui, tai šįkart pakeitėme šiek tiek maršrutą ir kalbėjom apie tuos objektus, kurie čia įtraukti į paveldo vertybių sąrašą. Todėl atsirado ir Sederevičiaus skulptūros, ir Nepriklausomybės paminklas, ir Kudirkos kapas, kurio nelankėme per Liepos 6-ąją vykusią ekskursiją“, – kalbėjo V. Endriukaitytė.

Ekskursiją vedė Vinco Kudirkos muziejaus edukatorė Vaida Janulevičiūtė ir Šakių rajono viešosios bibliotekos Kudirkos Naumiesčio skyriaus bibliotekininkė Kristina Vaitiekaitienė.

Artimiausią savaitgalį „Pasienio Sūduva“ atsisveikins Sudarge.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.