Panevėžiečiai pristatė edukacinę programą

orkestrasPraėjusį penktadienį Šakių „Varpo“ vidurinėje mokykloje Panevėžio rajono jungtinis varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“ pristatė edukacinę programą „Kas tas Brass?“
 
Nuotr. Kolektyvas savo programomis ne tik parodo meninį lygį, bet ir siekia aktyvinti pučiamųjų instrumentų orkestrų veiklą šalyje.
 
Išvertus žodį brass iš anglų kalbos reiškia variniai pučiamieji instrumentai. Tad būtent jie ir buvo pristatyti renginio metu. Kiekvienas kolektyvo narys pademonstravo savo instrumentą, kuriuo jis groja. Todėl mokiniai turėjo galimybę susipažinti su kornetu, fliugelhornu, althornu, eufonija, trombonu, baritohornu, tūba. Renginio metu jaunųjų atlikėjų orkestras atliko ne vieną nuotaikingą kūrinį.

Orkestras „Aukštyn“ ne tik dalyvauja pripažintų šalies bei užsienio dirigentų pamokose ir perima jų patirtį, bet kolektyvo vadovas  Remigijus Vilys rengia seminarus šalyje bei užsienyje, organizuoja meninės raiškos stovyklas, inicijuoja kultūrinius projektus siekdamas kelti ne tik šio kolektyvo meninį lygį, bet ir aktyvinti pučiamųjų instrumentų orkestrų veiklą šalyje. Tad tikimasi, kad ir Šakių „Varpo“ vidurinėje mokykloje pristatyta programa paliko įspūdį moksleiviams. Siekiama, kad Šakiuose kuo daugiau jaunimo „užsidegtų“ orkestro atliekama muzika bei veikla ir galbūt prisijungtų prie Šakių miesto dūdų orkestro, kurį bandoma atgaivinti visu pajėgumu.

Renginyje dalyvavo ir Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ muzikantas bei kompozitorius, buvęs gelgaudiškietis Valdas Stanaitis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.