baneris leidinys

auto aikstele
Nuotr. Į viešumą iškilo dar gruodžio mėnesį įvykęs incidentas, kai naktį aerodrome besivėžinančius jaunuolius teko tramdyti net policijos pareigūnams.


Tik šią savaitę į viešumą iškilo dar praeitų metų gruodžio mėnesį Bliuviškių kaime (Griškabūdžio sen.) esančiame aerodrome įvykęs incidentas: jaunimėlis galbūt demonstravo puikius vairavimo įgūdžius, o galbūt tiesiog norėjo pasirodyti prieš draugus. Cypiančių padangų garsą girdėjo net Griškabūdžio miestelio gyventojai. Tokius jaunuolių pasivažinėjimus teko tramdyti rajono policijos pareigūnams. Ši situacija vasario 9 d. buvo aptarta rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje.
 
Kol vieni linksminosi Griškabūdžio kultūros centro diskotekoje, būrelis jaunuolių, su automobiliais nuvykę į Bliuviškių k. esantį aerodromą, nusprendė pademonstruoti savo važiavimo įgūdžius ir sukėlė didžiulį triukšmą. Demonstravimas baigėsi tuo, kad atvyko policijos pareigūnai ir dviem vairuotojams dėl chuliganiško vairavimo buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai.

Kyla klausimas, ar jaunuoliai pažeidė Kelių eismo taisykles (KET). Jie važinėjo buvusioje žemės ūkio aviacinėje aikštelėje (aerodrome). Antras klausimas – koks šio aerodromo statusas eismo ir KET atžvilgiu. Į šiuos klausimus atsakyti negalėjo Eismo saugumo komisijos nariai, jaunimo pasivažinėjimą aerodrome jau šį mėnesį įvertins Šakių rajono apylinkės teismas.

Kaip sakė Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius, Bliuviškiuose Jovarų gatvėje esantis aerodromas priklauso Griškabūdžio seniūnijai. Pasak seniūno, jame vyksta įvairūs renginiai, kurie yra derinami su seniūnu ir tame jis nemato nieko blogo.

„Sausio 4 d. čia vyko varžybos, tų varžybų vyksta tikrai gana dažnai. Tik tegul jaunimas jose dalyvauja“, – svarstė S. Naumavičius, pabrėžęs, kad jis nepritaria naktiniams pasivažinėjimams.

Kiek kitokią nuomonę išsakė Eismo saugumo komisijos narys Valdas Stankūnas, kuris kalbėjo, kad vairuotojai nuolat raginami vairuoti saugiai, patariama, kaip saugiai stabdyti automobilį ar elgtis įvairiose situacijose.

„Bet patariama to nesimokyti keliuose, o mokytis saugioje, nuošalioje aikštelėje, kur nėra eismo, žmonių. Tai kur tam jaunimui mokytis? Policininkų vietoje aš jaunuolius būčiau tik įspėjęs“, – kalbėjo V. Stankūnas.

Į šį pastebėjimą posėdyje dalyvavusi Šakių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus vadovė Ramunė Girdauskienė atsakė, kad galėjo kilti pavojus aikštelėje buvusiems jaunuoliams.

Ar normalu naktį važinėjant aerodrome kelti triukšmą, kai lenktynės čia rengiamos legaliai ir saugiai, gali atsakyti tik patys jaunuoliai.

„Draugo“ inf.

Komentarai   

#1 Abc 2017-02-20 07:21
Visoms varžyboms reikia ruoštis - ne tik techniškai paruošti automobilį, bet ir treniruotis važiavimams. Kur ir kada tai saugiai daryti? Jaunuoliai, buvę aikštelėje ir stebėję draugų pasirodymus manau puikiai supranta riziką ir yra patys atsakingi už savo sveikatą.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos