Aplinkosaugos reitinge Šakiai koptelėjo aukštyn


Aplinkos ministerija Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Apdovanojimo sulaukė ir kaimyninė Jurbarko rajono savivaldybė, per metus padariusi didžiausią pažangą ir reitinge – lyginant su 2023 m. rezultatu, pakilusi per 34 pozicijas.

Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingas aplinkos ministro Simono Gentvilo iniciatyva trečius metus sudaromas savivaldybių aplinkosaugos lyderystei įvertinti ir pamatuoti, stiprinti savivaldybių konkurencingumą, skatinti Vyriausybės programos nuostatų ir Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimą.

Šakių r. savivaldybė pakilo per 10 pozicijų – iš 51-os vietos 2023-iaisiais į 41-ą 2024-aisiais ir iš viso surinko 35,72 balo. Pirmoje vietoje esanti Panevėžio miesto savivaldybė įvertinta 68,89 balo.

Skelbiama, kad į 2024m. reitingą įtraukti 49 vertinimo kriterijai. Didelė duomenų dalis atspindi savivaldybių parengtas strategijas, taikomas praktikas ir iniciatyvas.

Šakių r. savivaldybė geriausiai įvertinta pagal energetikos kriterijų – yra šeštoje vietoje. Šiuo kriterijumi siekta palyginti, kokiomis priemonėmis savivaldybės prisideda prie Vyriausybės programos tikslų siekti transformacijos į žaliąją energetiką ir užsitikrinti energetinę nepriklausomybę. Buvo vertinami gyventojų, gaminančių energiją, prisijungusių prie centrinio šilumos tiekimo, rodikliai, taip pat savivaldybės taikoma politika akmens anglių ar durpių deginimui ir pan.

Blogiausiai rajonas atrodo pagal atliekų ir žiediškumo kriterijų – esame 58-oje vietoje ir, lyginant su 2023 m., nukritome iš 30-os vietos. Šioje reitingo kriterijų grupėje, siekiant pamatuoti savivaldybių indėlį sukuriant kuo patogesnes sąlygas atliekų rūšiavimui bei pakartotiniam produktų panaudojimui, buvo vertinamas susidarantis mišrių atliekų kiekis, atskiras maisto ir tekstilės atliekų surinkimas, vienkartinių pakuočių mažinimo bei pakartotinio naudojimo iniciatyvos bei bendra savivaldybės vizija, siekiant beatliekio miesto ambicijos ir pan.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.