Lietuva dar vienai kadencijai Prezidentu išrinko Gitaną Nausėdą

Rekordinio palaikymo rinkimuose sulaukęs dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda rinkimus laimėjo triuškinančiai – už jį balsavo 74,43 proc. šalies rinkėjų. Rajone jis sulaukė 82,23 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų skaičiaus. J. Stacevičiaus nuotr.

Gegužės 26-ąją Lietuva antrajai kadencijai išrinko Prezidentą Gitaną Nausėdą, kuris, panašu, sulaukė visų laikų didžiausio palaikymo rinkimų istorijoje. Remiantis išankstiniais rezultatais, jis surinko 74,43 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų, už Ingridą Šimonytę balsavo 24,06 proc. rinkėjų.

Išties rinkimai didesnės intrigos ir nepateikė – pasitvirtino visos išankstinės prognozės, kad rinkimus dar vienai kadencijai laimės G. Nausėda. Jis pergalę pelnė visose 60-yje savivaldybių, tad ne išimtis iš Šakių r., kur palaikymas dabartiniam šalies vadovui dar didesnis nei šalyje. Šakių r. už jį iš viso balsavo 9356 rinkėjai arba 82,23 proc. nuo dalyvavusiųjų, už I. Šimonytę atiduoti 1832 balsai arba 16,10 proc. Negaliojančių biuletenių – 191 arba 1,68 proc. Nė vieno negaliojančio biuletenio nebuvo dviejose – Degutinės ir Liepalotų apylinkėse.

Lyginant su pirmuoju rinkimų turu, sekmadienį rinkėjų aktyvumas buvo gerokai mažesnis – rajone prie balsadėžių atėjo 11 tūkst. 382 rinkėjai arba 50,29 proc. (pirmajame ture – 12 tūkst. 859 arba 57,08 proc.).

Rinkėjai aktyviausiai balsavo Varpo (58,86 proc.), Veršių (58,29 proc.), Girėnų apylinkėse. Mažiausias aktyvumas buvo Gerdžiūnų (41,90 proc.), Griškabūdžio (42,79 proc.), Kriūkų (44,85 proc.)apylinkėse.

Kalbant apie kandidatų palaikymą rajone, G. Nausėda didžiausio, kone absoliutaus palaikymo sulaukė Barzdų (93,33 proc.), Slavikų (92,53 proc.), Veršių (91,67 proc.) apylinkėse. Apskritai visose apylinkėse palaikymas didesnis nei 90 ar 80 proc., trijose – daugiau nei 70 proc.

I. Šimonytę labiausiai palaikė Lekėčių (26,21 proc.), Mikytų (21,05 proc.), Plokščių (20,43 proc.) apylinkių rinkėjai.

Pasak Šakių r. rinkimų apygardos pirmininkės Felicitos Totoraitienės, rinkimai praėjo ramiai ir sklandžiai.

„Rinkimai paprastesni tuo atžvilgiu, kad vienas biuletenis, tad mažesnės apylinkės išvis greit suskaičiavo, didesnės užtruko ilgiau. Važinėjo po apylinkes ir stebėtojai, bet jokių skundų, pastabų ar protestų nebuvo, nesulaukėme. Darbą baigėme apie 23 val.“, – teigė rinkimų apygardos pirmininkė.

Jau birželio 9 d. laukia dar vieni rinkimai – rinkėjai rinks atstovus į Europos Parlamentą.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.