Bendruomenei patalpos reikalingos, bet geresnė išeitis – jų privatizavimas

D. Pavalkio nuotr.

Kubilių (Plokščių sen.) krašto žmonės susitikę su rajono meru Raimondu Januševičiumi ir seniūnu Danu Bendoraičiu ne tik išsakė valdžios atstovams rūpimas problemas, bet buvo priimtas sprendimas – privatizuoti patalpas, kuriose įsikūręs ir Kubilių krašto bendruomenės centras.

Kubiliai yra vos už penkių kilometrų nuo Plokščių. Šiuo metu čia gyvena apie 100 žmonių. Kubilių krašto bendruomenės centras įsikūręs Nemuno g. esančio pastato pirmame aukšte, kuris visas yra savivaldybės žinioje. Bendruomenė trimis patalpomis naudojasi pagal panaudos sutartį, likusią pirmo aukšto dalį savivaldybė išnuomojusi privačiam asmeniui, kuris atidaręs čia parduotuvę. Antras pastato aukštas jau Kubilių žemės ūkio bendrovės nuosavybė, čia įsikūrusi administracija.

Kaip susitikimo pradžioje kalbėjo seniūnas D. Bendoraitis, atsirado norinčių pirkti savivaldybei priklausančią pastato dalį.

„Buvo bent keletas norinčių pirkti. Vieni atsisakė savo minčių. Bet pastatas reikalauja nemažų investicijų, reikalingi remontai. Norim išgirsti jūsų mintis, ką jūs manote apie šito pastato likimą. Kiek turimos patalpos reikalingos bendruomenei, kaip galvojate jas išlaikyti ir puoselėti?“ – domėjosi seniūnas.

Mero R. Januševičiaus teigimu, jau reikia galvoti apie pastato stogo, langų remontą, o tai nemenkos investicijos savivaldybei.

„Jei eitume į privatizaciją, manau, kažkas iš šalies to pastato pirmo aukšto tikrai nenupirks. Aktualu bus, kad ir parduotuvė liktų. Manau, jeigu pastatas būtų vieno šeimininko rankose – tai tik geriau“, – svarstė meras.
„Jeigu bendrovė pirktų likusias tas pirmo aukšto patalpas, niekas nežada nei bendruomenės, nei parduotuvės iš tų patalpų vyti. Matome, kad ir to, ir to reikia. Tiesiog žinotume, kad investuojam į savo turtą“, – kalbėjo Kubilių ŽŪB vadovas Martynas Miliūnas.

kubiliuose bendoraitisŠakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius (kairėje) ir Plokščių seniūnas Danas Bendoraitis. D. Pavalkio nuotr.

Kalbėjusi Kubilių krašto BC pirmininkė Odeta Urbaitienė pasidžiaugė, kad Kubilių ŽŪB ir taip pagelbsti – pašildo patalpas.

„Jei savivaldybė prisidėtų pusę pastato renovuoti, būtų labai šaunu. Mes, pati bendruomenė, tikrai neplanavome patalpų pirkti“, – tikino pirmininkė.

Paklausta, kaip apskritai gyvuoja bendruomenė, pirmininkė užsiminė, kad išjudinti žmones sunku, todėl ir renginius suorganizuoti nelengva, net institucinės paramos iš savivaldybės negauna. Bendruomenės centras šiuo metu turi 26 narius.

Kaip kalbėjo parduotuvės savininkė Aurelija Maksvytienė, patalpas ji šildosi pati, o parduotuvė „veikia tik kone iš idėjos“.

Kalbėję bendruomeniečiai išsakė tokią nuomonę: jeigu likusią pastato dalį perka bendrovė – jie sutinka, kad šios būtų privatizuojamos. Žmonėms buvo priminta, kad patalpos bus pardavinėjamos viešajame aukcione.

„Parduotuvė žmonėms labai reikalinga. Pagyvenę žmonės neturi su kuo nuvažiuoti į Plokščius ar prekybos centrus. Ir bendruomenei salė yra reikalinga, nors ir retai, bet susirenkam. Ir naujus metus šventėm, ukrainiečiai ir gimtadienį, ir vestuves šventė“, – kalbėjo Šilvėnų kaimo gyventoja Elena Grumulaitienė.

kubiliuose bendruomeneGausiai susirinkę Kubilių bei aplinkinių kaimų gyventojai vieningai teigė, kad jiems reikalingos ir bendruomenės patalpos, ir parduotuvė. Sutiko bendruomenės patalpas leisti privatizuoti, vildamiesi, kad jas nupirks Kubilių žemės ūkio bendrovė ir ši gyventojų nepaliks be patalpų ir parduotuvės. D. Pavalkio nuotr.

Susitikimo reziumė: iš bendruomenės buvo sulaukta pritarimo dėl jų naudojamų patalpų privatizavimo.

Meras taip pat gyventojus informavo, kad planuojama Kubiliuose įrengti nuotekų valymo įrenginius, ragino gyventojus aktyviai jungtis prie nuotekų tvarkymo sistemos. Klausimų merui turėjo ir patys gyventojai. Štai Antaniškių kaimo gyventoja Angelė Juodaitienė kėlė klausimą, kad gyventojai neturi geriamo vandens, kas perkasi, kas talpomis vežasi, buitinėms reikmėms naudoja vandenį iš vandens bokšto, kurį eksploatuoja Kubilių ŽŪB. Gyventojai teiravosi dėl naujo gręžinio įrengimo galimybės kaime.

„Vandens bokštas buvo privatizuotas, vėliau jo neliko ir mes likom be geriamo vandens. Kaime yra septynios sodybos, gal tik trys šuliniai“, – kalbėjo Antaniškių kaimo gyventoja.

Kubilių kaimo gyventoja Danguolė Kasperavičienė kėlė klausimą ir dėl kaime esančio ir pavojų keliančio priešgaisrinio vandens telkinio.

„Priešgaisrinis baseinas atviras. Tai keli žingsniai iki nelaimės. Ar negalima jo kažkuo uždengti. Gyvenvietėje du gaisrai kilo, tai ugniagesiai iš čia vandenį traukė?“ – teiravosi moteris.

kubiliuose miliunasGausiai susirinkę Kubilių bei aplinkinių kaimų gyventojai vieningai teigė, kad jiems reikalingos ir bendruomenės patalpos, ir parduotuvė. Sutiko bendruomenės patalpas leisti privatizuoti, vildamiesi, kad jas nupirks Kubilių žemės ūkio bendrovė ir ši gyventojų nepaliks be patalpų ir parduotuvės. D. Pavalkio nuotr.

Kaip tvirtino seniūnas, minėtas priešgaisrinis tvenkinys numatytas iš viso panaikinti, nes ugniagesių balanse net nėra registruotas. Su tuo nenorėję sutikti gyventojai teiravosi, o iš kur ugniagesiams reikės imti vandenį gaisro atveju, prie Nemuno tai neprivažiuosi...

Nuvykus pasižiūrėti minėto priešgaisrinio telkinio, meras problemą išsprendė čia pat: įpareigojo seniūną vandens telkinį pirmiausiai išvalyti ir užtverti tvora.

kubiliuose vanduo gaisruiD. Pavalkio nuotr.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.