Vokiečiai ir vėl prisidėjo prie gražesnės vaikų globos namų infrastruktūros

Šakiuose savaitę viešėję vokiečiai sutvarkė du įėjimus į vaikų globos namus bei centrinius ir šoninius laiptus prie bažnyčios. Ant šių laiptų ir įsiamžino su meru Raimondu Januševičiumi bei vaikų globos namų vadovu Virginijumi Kelertu ir Daiva Kelertiene. D. Pavalkio nuotr.

Praėjusią savaitę Šakių vaikų globos namai sulaukė svečių, o gal tiksliau draugų, kurie jau daugelį metų labdaringai pagelbėja šiai įstaigai. Tad ir ši viešnagė ne išimtis – atnaujinti du įėjimai į patalpas bei sutvarkyti šoniniai ir centriniai laiptai prie bažnyčios.

Rodydamas į prieš dešimtmetį statytus pastatus, VšĮ Šakių Diakonija direktorius, Šakių vaikų globos namų vadovas Virginijus Kelertas sako, kad iš plytelių padaryti įėjimai į pastatus jau buvo išties nekokios būklės. Tad du įėjimus vokiečiai sutvarkė dar pernai spalį, o du – šįkart.

„Žiūrėsim, kiek naujieji bendruomeniniai atlaikys (statomi Šaulių g. Šakiuose – red. past.), nes drenažas ten nedarytas, lietaus vanduo pakištas po medine terasa, tai tuoj ir sienos pradės drėkti, ir ta terasa supus...“ – naujų statybų kokybe abejoja V. Kelertas, kurio vadovaujamai įstaigai bus pavestas bendruomeninių vaikų globos namų administravimas.

Šįkart į Šakius atvykusi šešių vokiečių vyrų komanda atnaujino ir skaldele bei specialia derva padengė ir laiptus į bažnyčią, kurie paskutinįkart tvarkyti prieš 24-erius metus.

Anot V. Kelerto, išties džiugina ilgametė draugystė ir vokiečių geranoriškumas, nes jie aukoja savo laiką, atsiveža savo medžiagas ir viską atlieka savo rankomis.

„Vien medžiagų vertė apie šešis tūkstančius, tad antra tiek būtų ir darbas“, – finansinę darbų vertę bando įvertinti įstaigos vadovas.

Už nuolatinę paramą vokiečiams, tarp kurių ir rajono garbės pilietis Johannes Kunze, dėkojo ir rajono meras Raimondas Januševičius, įteikęs jiems po simbolinę dovanelę.

Beje, penktadienis buvo ta diena, kai Šakių vaikų globos namai minėjo 19-os metų veiklos sukaktį.

„Prieš 19 metų, gegužės 17 d. pradėjom veiklą, su manimi buvo sudaryta darbo sutartis“, – prisimena V. Kelertas, o paklaustas, tai kokiomis nuotaikomis gyvena praėjus 19-ai veiklos metų, nedaugžodžiauja sakydamas, jog jausmas įdomus.

„Vos ne kiekvienais metais buvo sakoma, kad šie metai paskutiniai“, – apie požiūrį ir vykstančias reformas kalba globos namų direktorius.

Visgi dabar jis džiaugiasi, kad bent jau su vietine valdžia randa bendrą kalbą, nes pastaruosius septynerius metus, anot V. Kelerto, susikalbėti buvo itin sunku.

Šiuo metu Šakių vaikų globos namuose gyvena 24 vaikai – veikia trys šeimynos po aštuonis vaikus, tad užpildytos visos galimos vietos.

Pradėjus veikti Šaulių g. įrenginėjamiems bendruomeniniams globos namams, viena šeimyna išsikels ten, be to, bus kreipiamasi dėl akreditacijos palydėjimo paslaugai pilnamečiams jaunuoliams, kurie galėtų gyventi atsilaisvinusiose patalpose.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.