Kviečia dalyvauti gyvensenos tyrime

Balandžio–birželio mėnesiais Šakių visuomenės sveikatos biuras vykdys jau antrąjį suaugusiųjų gyvensenos stebėsenos tyrimą, kuriame kviečia dalyvauti rajono gyventojus ir sako: jūsų nuomonė mums labai svarbi.

Visoje Lietuvoje bus apklausiami atsitiktiniu būdu atrinkti 18 metų ir vyresni gyventojai. Rajone ketinama apklausti atsitiktinai pasirinktus visų 14 seniūnijų žmones apie mitybą, gyvenseną, žalingus įpročius. Tokia stebėsena suteikia galimybę kaupti duomenis apie gyventojų gyvensenos įpročius, palyginti gyvensenos rodiklius tiek savivaldos, tiek tarptautiniu lygmeniu, tikslingai planuoti ir vykdyti prevencines priemones.
 
Pasak biuro visuomenės sveikatos specialistės Indrės Biemolt, kai buvo vykdomas ankstesnis tyrimas, žmonės į klausimyną atsakinėjo labai nenoriai, tad ji nori paskatinti kraštiečius būti drąsesnius, nes apklausa bus vykdoma atvykstant į namus, o nuomonė specialistams labai svarbi.

Tyrimą koordinuoja Higienos institutas, vykdo visuomenės sveikatos biuro specialistai. Pirmą kartą suaugusiųjų gyvensenos stebėsenos tyrimas Lietuvos savivaldybėse atliktas 2018m., mokyklinio amžiaus vaikų tyrimas atliktas 2016 ir 2020 metais.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.