Policija skambina pavojaus varpais: kai kurių eismo dalyvių elgesys šokiruoja

paspirtukai gatveje
Nors mūsų rajone su paspirtukininkais nėra tokios didelės problemos kaip didmiesčiuose, tačiau jie laksto gatvėmis be šalmų ir liemenių, kai kurie įsigudrina ir vaikus juo pavežti, nors privalėtų laikytis tokių pačių taisyklių, kaip ir dviratininkai. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ  

Nuo rugsėjo 1-osios, siekiant užtikrinti pėsčiųjų, ypač mažųjų, saugumą rajono keliuose ir gatvėse, prie pėsčiųjų perėjų dirbo sustiprintos policijos pajėgos, vyko saugaus eismo akcijos. Tai, ką per šį laikotarpį pamatė policijos pareigūnai, nedžiugina. Bene labiausiai juos glumina pėsčiųjų, ypač suaugusiųjų, elgesys. O kur dar neatsakingi dviratininkai ir paspirtukų vairuotojai...
 
Šakių bendruomenės pareigūnės Aušros Mockevičiūtės tvirtinimu, pirmosiomis rugsėjo savaitėmis buvo nustatyta gana rimtų pažeidimų.

Ji pabrėžė, kad priėję prie gatvės pėstieji elgiasi taip, tarsi būtų jų pirmumas, žengia stačia galva po mašinų ratais, nors Kelių eismo taisyklės labai aiškiai nurodo, kaip reikia elgtis – pirmiausiai apsidairyti, o jei yra pėsčiųjų perėja, gatvę kirsti tik per ją.

„Visi žinom vietas prie buvuvsio „Elektromarkt“, dabar „Varlės“, prie kultūros centro ir prokuratūros pastato ir ypač prie policijos komisariato ir „Iki“ parduotuvės, kur beveik niekada pėstieji neprieina iki perėjos, – vardijo Šakių bendruomenės pareigūnė. – Realiai mums niekur iš policijos komisariato išvažiuot nereikėtų, jei norėtume, nežinau, kiek galėtume pėstiesiems surašyti protokolų vien čia vietoje.“

Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau tie, dėl kurių saugumo labiausiai jaudinamasi – pirmokai ir pradinukai – geriausiai žino, kaip teisingai pereiti gatvę, tačiau, pasak A. Mockevičiūtės, kai kurie tėvai negana to, kad patys nesilaiko eismo taisyklių, bet dar ir vaikus tempia per gatvę ir daro teisės pažeidimą.

Be to, ji priminė, kad vaikai iki 1 m 35 cm ūgio automobiliuose turėtų sėdėti kėdutėse arba ant vadinamų pašikniukų (paaukštinimų), taip pat atkreipė dėmesį, kad tėvai vaikų neišleidinėtų į gatvės pusę, kur eismas rytais labai didelis. Visada saugiau išlipti kelkraštyje.

Pasak Šakių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkės Ingridos Pranskaitienės, tendencijos tokios, kad nelaimių keliuose daugėja ir ją šokiruoja ne tik suaugusių, bet ir vaikų Kelių eismo taisyklių pažeidimai: Šakių gimnazistai neleistinose vietose kerta gatvę, o sustabdyti atšauna, kad nemėgsta laikytis taisyklių, aštuonmečiai laksto su keturračiais, mamos veža mažus vaikus be šalmų ant elektrinių paspirtukų, o tai draudžiama.

„Kaip paaiškinti tėvams, kad keturračių vaikiškų nebūna. Jiems reikalinga ir registracija, ir tam tikrų kategorijų vairuotojo pažymėjimas, ir draudimas, ir techninė apžiūra“, – pabrėžė I. Pranskaitienė, kurią pribloškė tėvų, kurie keturratį vaikams nuperka kaip dviratį, požiūris, nes, pareigūnės tvirtinimu, kai keturratis verčiasi, šansų išgyventi yra mažai.

„Mes negrasinam bausti, bet jie patys nusibaus save“, – kalbėjo I. Pranskaitienė, užsimindama ir apie patiuninguotų mopedų bei motociklų skleidžiamą triukšmą, dėl kurio skundžiasi miesto gyventojai. Policijos pareigūnai planuoja organizuoti reidus ir pamatuoti jų garsą, kad įsitikintų – leistinas jis ar ne.

Kalbant apie dviračių ir paspirtukų eismą rajone, Reagavimo skyriaus viršininkės teigimu, jau kuris laikas surašoma ypač daug protokolų neblaiviems dviratininkams, kurie pedalus mina be baimės, nes neturi vairuotojo pažymėjimo, kurį iš jų būtų galima atimti, ir pripučia daugiau kaip dvi–tris promiles.

„Vienetai vaikų ir suaugusių dviratį vairuoja pagal visas taisykles. Jei vaikai dar persiveda dviratį per pėsčiųjų perėją, tai suaugusieji tiek su dviračiais, tiek su paspirtukais nesupranta, kad pėsčiųjų perėja yra skirta pėstiesiems, nes Šakių mieste specialios juostos kirsti gatvę dviračiais nėra“, – priminė Šakių bendruomenės pareigūnė.

Lankydamasi rajono ugdymo įstaigose, ji kiekvieną rugsėjį apžiūri dviračius, su kuriais mokiniai atvažiuoja, ir sako, kad, nekalbant apie šalmus ir liemenes, mato tokių, su kuriais iš viso negalima į gatvę išvažiuoti, nes jie techniškai netvarkingi – neveikia stabdžiai, nėra žibintų, skambučių.

Pasak A. Mockevičiūtės, su paspirtukininkais nėra tokios didelės problemos kaip didmiesčiuose, tačiau priminė, kad jie privalo laikytis tokių pačių taisyklių, kaip ir dviratininkai: dienos metu važiuoti su liemenėmis arba įjungtais žibintais, tamsiu paros metu – ir su liemenėmis, ir su įjungtais žibintais, o vaikams iki 18 metų privalomas šalmas.

Statistiniai duomenys rajone nedžiugina. Per  2022 m. už Kelių eismo taisyklių pažeidimus nubausti 52 pėstieji ir 317 dviratininkų. Eismo įvykiuose sužeisti du pėstieji ir trys dviratininkai. Iki šių metų rugpjūčio 31 d. už Kelių eismo taisyklių pažeidimus nubausti 25 pėstieji ir 284 dviratininkai. Eismo įvykiuose sužeisti šeši dviratininkai ir vienas pėstysis, vienas pėstysis žuvo.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.