Darbavosi kalbininko Jono Jablonskio gimtinėje

jablonskyne talka
Kelias valandas plušėję talkininkai džiaugėsi, kad dabar nebus gėda prieš čia užsukančius turistus. Organizatorių nuotr.


Praėjusią savaitę grupelė naumiestiečių surengė Jono Jablonskio gimtinėje Kubilėliuose talką ir aptvarkė aplinką.
 
„Dar sausio pabaigoje, apsilankius kartu su Kudirkos Naumiesčio seniūnijos mentoriumi Algimantu Bauboniu ir „Draugo“ laikraščio atstovais Jono Jablonskio gimtinėje Kubilėliuose, kilo mintis atšilus orams suorganizuoti talką ir sutvarkyti aplinką“, – sakė Kudirkos Naumiesčio bibliotekos bibliotekininkė Marija Rastupkevičiūtė.

Kovo 5 d. būrelis naumiestiečių suorganizavo talką. Į kvietimą patalkininkauti atsiliepė ir Kudirkos Naumiesčio užkardos pasieniečiai, ir Vinco Kudirkos muziejaus darbuotojai, ir niekad neatsisakanti padėti bitininko Arvydo Počo šeima. Seniūnija irgi atsiuntė talkininkų būrelį, traktorių su priekaba. Kas pėsčiomis per rapsų lauką, kas visureigiu, apsirūpinę įvairiais įrankiais, talkininkai sėkmingai pasiekė sodybvietę ir prasidėjo talka. Visiems susirinkusiems tikrai buvo ką veikti – kapoti krūmynus, genėti šakas, pjauti seną žolę, lyginti pievelę, rinkti, grėbti įvairias šiukšles. Intensyvaus darbo neatlaikė net plastikinės grėblių galvos. Šį kartą ir sinoptikai neapgavo – oras buvo pavasariškai saulėtas, ramus. Naumiestiečiai stropiai padirbėjo apie tris valandas, o išvežus dvi priekabas įvairių šiukšlių, sodybėlė tikrai pralinksmėjo, giedri buvo ir talkininkų veidai. Pievelėje už trobelės išryškėjo keli snieguolių kupsteliai, moterys porą jų iškasė ir pasodino prie paminklinio akmens.

„Kadangi šie metai – kalbininko Jono Jablonskio jubiliejiniai metai ir birželio 12 d. Kudirkos Naumiestyje vyks jam skirta tradicinė Šakių rajono Kalbos diena, tikriausiai ir norinčių aplankyti kalbininko gimtinę padaugės. Kol kas neįveikiama yra kelio atkarpa nuo naujojo plento iki gimtinės tako. Tikėkimės, kad ją padės išspręsti palankios gamtos ir valdžios vyrų pastangos“, – įsitikinusi M. Rastupkevičiūtė, viena iš talkos iniciatorių.

Sodybos, kur gimė J.Jablonskis, vietoje 1974m. buvo pastatytas paminklinis akmuo, kuris nuolat prižiūrimas, bet tolėliau esantis namelis ir erdvės apaugę žolėmis, krūmynais. M. Rastupkevičiūtė pasakojo, kad pats namelis su kalbininku J. Jablonskiu tiesioginių sąsajų jau neturi. Kai Jablonskiai, atsiėmę savo dalį, apie 1872 m. pirko sodybą arčiau Naumiesčio Meištų kaime, čia ūkininkauti liko Tadas Jablonskis ( tėvo brolis, Jono Jablonskio dėdė). Jo palikuonys ir gyveno Kubilėlių kaime, kol namai buvo nugriauti, po karo vėl kūrėsi toje pačioje vietoje, pasistatė menkus trobesius ir gyveno iki nepriklausomybės atkūrimo.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pasitikite žiniasklaida?

klausimelis 05 07Antanas iš Pajotijo:

Pasitikiu. Labiausiai radiju, nes jo nuolat klausau. Daugiausiai klausau LRT, įdomios laidos yra apie kaimą, žinios. Iš laikraščių – skaitau tik rajoninį. Teigiamai vertinu. Per televiziją , tiksliau TV3, žiūriu tik žinias ir BTV humoristinę laidą „Pričiupom“. Socialiniais tinklais nesinaudoju, nors anūkės ne kartą sakė, kad esu senamadiškas. Bet man užtenka, kiek naujienų sužinau iš radijo, televizijos ir laikraščių. 

klausimelis 05 07 2

Sonia iš Šakių:

Ne visa. Labiau pasitikiu ir skaitau naujienas socialiniuose tinkluose, tame tarpe ir užsienietiškus. Man norisi tiesos. Vieni vienaip sako, kiti kitaip. Tai aš informaciją lyginu. Man įdomiau, kas vyksta pasaulyje, nei Lietuvoje. Labai daug melo, netiesos čia, todėl ir spaudos nedaug skaitau. „Vakaro žinias“, draugutį skaitom. Televizijos nežiūriu, radijo neklausau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.