Pavėžėjimo paslauga reikalinga, tačiau jos neina suteikti

Rugpjūtį startavęs pavėžėjimo paslaugos projektas, kuriame dalyvauja ir mūsų rajono savivaldybė, perėjo į antrąjį etapą. Nuo spalio 1 d. į jį įtraukta viena didžiausių pacientų grupių – vyresnio amžiaus asmenys. Be tų, kuriems reikia atlikti hemodializę ar transplantaciją, nuo šiol nemokamą pavėžėjimo galimybę gaus ir nepakankamas pajamas turintys 75-erių metų bei vyresni rajono gyventojai.

Kaip informavo Šakių socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Gintautė Didžbalienė, nors antras etapas jau prasidėjo, tačiau kol kas paslauga neteikiama, nes tie žmonės, kurie ja domisi, turi mažas pajamas, tačiau susiduriama su užbrėžta amžiaus riba – jie būna jaunesni nei 75-erių metų.
 
„Žmonės turi įvairių ligų, siuntimus pas gydytojus, tačiau neatitinka kriterijų ir mes jiems suteikti pavėžėjimo paslaugos negalime“, – apgailestavo G. Didžbalienė, pridurdama, kad tenka laukti tolimesnių etapų.

Nuo lapkričio 1 d. pavėžėjimo paslauga bus teikiama dar vienai pacientų grupei – neįgaliesiems, tačiau, kaip patikslino direktorės pavaduotoja, ne visiems, o tik turintiems mažas pajamas ir ne didesnį nei 55 proc. darbingumą. Gruodį paslaugos gavėjų sąrašan bus įtrauktos ir kitos tikslinės grupės.

Pasak Šakių socialinių paslaugų centro pavėžėjimo paslaugos projekto koordinatorės Jolitos Urbonienės, ši paslauga labai reikalinga. Rugpjūčio mėnesį pavėžėjimo paslauga, skirta hemodializei atlikti, suteikta 116, rugsėjį – 105, per pirmas spalio savaites – 34 kartus. Šiuo metu pavėžėjimo paslaugą pas gydytojus gali gauti mažas pajamas turintys 75-erių metų ir vyresni rajono gyventojai, tereikia gydytojams nurodyti pavėžėjimo poreikį E027 formoje.

2024 m. birželio 30 d., pasibaigus bandomajam projekto laikotarpiui, pavėžėjimo paslaugą planuojama plėsti visos Lietuvos mastu.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.