Minimali stojamojo balo kartelė – būtina studijų kokybės sąlyga

Tuo įsitikinusi Švietimo ir mokslo ministerija, paraginusi visas aukštąsias šalies mokyklas įsivesti stojamojo balo kartelę. Į šį kvietimą atsiliepė 21 iš 27 – valstybinių aukštųjų mokyklų: 13 iš 14 universitetų ir aštuonios iš 13 kolegijų.
 
„Aukštosios mokyklos, kurioms rūpi studijų kokybė, nusistato tai užtikrinančias priemones, tarp jų ir reikalavimus stojantiesiems. Tai daro ne tik Lietuvos, bet ir užsienio universitetai ir kolegijos. Skatindami aukštąsias mokyklas įsivesti priėmimo kartelę, siekiame įtvirtinti vakarietišką praktiką, - sako švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus. – Svarstysime poveikio priemones, kurios įpareigotų aukštąsias mokyklas rimtai žiūrėti į studijų kokybę, o ne vien siekti pasipinigauti.“

Iš 14 valstybinių universitetų stojamojo balo kartelės nenusistatė vienintelis Mykolo Romerio universitetas. Dauguma universitetų nusistatė didesnį nei 1 minimalų stojamąjį balą. Didžiausią minimalų stojamąjį balą – 3 – taikys Vilniaus universitetas, tokia pati kartelė numatyta stojantiems į menų studijas Vytauto Didžiojo universitete ir Lietuvos muzikos akademijoje. Mažiausią minimalų balą – 1 – planuoja taikyti Aleksandro Stulginskio universitetas, Šiaulių universitetas priims studijuoti surinkusius 1,2 stojamojo balo.

Iš 13 valstybinių kolegijų minimalų stojamąjį balą numato taikyti aštuonios. Aukščiausius minimalius stojamuosius balus nusistatė Vilniaus kolegija – 1,1, Šiaulių valstybinė kolegija – 1, Žemaitijos kolegija – 0,85. Keturios kolegijos pasirinko 0,8 minimalaus balo kartelę. Iš 18 nevalstybinių aukštųjų mokyklų minimalią stojimo kartelę taikys septynios: du iš 8 universitetų ir penkios iš 10 kolegijų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sunku būti mama?

klausimelis 05 03Kristina iš Girėnų:

Sunku, nes tai didžiulė atsakomybė ir didžiulis iššūkis. Pati užauginau tris vaikus. Didžiuojuosi jais, nes jie visi pasiekė savo tikslus, visi baigė aukštuosius. Dabar džiaugiuosi penkiais anūkais. Manau, kad šiuolaikinės mamos daugiau leidžia savo vaikams nei priklausytų. Gal todėl, kad dabar daugiau galimybių, technologijų amžius, vaikai nė žingsnio be telefono. Reikėtų griežčiau į tai pažiūrėti, nustatyti ribas. 

klausimelis 05 03 2

Erika iš Šakių:

Fiziškai sunku, nes turiu du mažus vaikus, o šiaip tai labai faina. Nežinau, kaip dar prasmingiau galima užpildyti motinystę. Žiūrint, kas darosi pasaulyje, neramu dėl vaikų ateities, norisi juos augint burbule ir apsaugoti. Mūsų mamos sako, kad joms buvo sunkiau mus auginti, nes nebuvo tiek sukurta technologijų, kurios šiandien labai palengvina vaikų priežiūrą, tačiau buvo daugiau artimesnio bendravimo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.